piątek, 4 listopada 2022 08:37

Miał wiele powodów by uciekać. Mundurowi obezwładnili go, gdy się przewrócił

Autor Marzena Gitler
Miał wiele powodów by uciekać. Mundurowi obezwładnili go, gdy się przewrócił

Pędził pod prąd, najechał na wysepkę, w końcu przewrócił się, gdy najechał na krawężnik. Policjanci z drogówki ścigali i zatrzymali motocyklistę, który zaczął uciekać ulicami Myślenic, gdy chcieli do zatrzymać do kontroli. Jak się okazało miał ku temu wiele powodów.

Do zdarzenia doszło 1 listopada. Tuż po godzinie 20 w Myślenicach policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego patrolujący drogę powiatową prowadzącą w kierunku Osieczan próbowali zatrzymać do kontroli motocyklistę. Mężczyzna jednak zamiast się zatrzymać, przyspieszył i zaczął uciekać ulicami Myślenic. Policjanci ruszyli za nim.

Motocyklista pędził na oślep. Najpierw, tracąc kontrolę nad motocyklem, najechał na wysepkę na ul. Słowackiego, a następnie ruszył pod prąd. Ucieczkę zakończył po wjechaniu w krawężnik. Gdy jego motocykl przewrócił się, mundurowi obezwładnili motocyklistę, udaremniając mu dalszą ucieczkę.

Jak się okazało 33-letni mieszkaniec gminy Siepraw miał wiele powodów, by uciekać. Choć badanie alkomatem nie wykazało promili, to narkotest wskazał obecność metamfetaminy i kokainy, w związku z czym pobrano krew do dalszych badań. Dodatkowo 33-latek kierował motocyklem pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów oraz był poszukiwany do odbycia łącznie 383 dni kary pozbawienia wolności. Motocykl był nieubezpieczony i bez aktualnych badań technicznych, a przeszukanie zatrzymanego wykazało, że ma przy sobie 4 gramy narkotyków.

33-latek trafił do zakładu karnego odbyć zaległą karę. Za ucieczkę i posiadanie narkotyków grozi mu dodatkowe 5 lat pozbawienia wolności.

fot. KPP Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje