piątek, 4 października 2019 11:54

Mszana Dolna dziesięć lat pod opieką św. Michała Archanioła

Autor Marzena Gitler
Mszana Dolna dziesięć lat pod opieką św. Michała Archanioła

28 i 29 września w Mszanie Dolnej uczczono 10 lat od ustanowienia Patronatu Św. Michała Archanioła nad Miastem Mszana Dolna. Obchody połączono z odpustem w parafii pw. św. Michała Archanioła.

Uroczystej, jubileuszowej mszy św. w sobotę przewodniczył arcybiskup Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. Mieszkańcy wręczyli arcybiskupowi pamiątkową figurę św. Michała Archanioła, życząc by jego wstawiennictwo wspierało metropolitę w walce ze złem oraz akwarelę wykonana przez Danutę Franczak, przedstawiającą kościół pw. św. Michała Archanioła.

W niedzielę odbyła się uroczysta sesja rady miejskiej, po której radni i mieszkańcy przeszli wspólnie ulicami miasta na mszę święto. Dzieci z tej okazji wykonały i założyły stroje z anielskimi skrzydłami. O godz. 15 odbyła się uroczysta msza św. odpustowa ku czci św. Michała Archanioła.

Po rozstrzygnięciu konkursu plastycznego oraz konkursu na anielskie przebranie odbył się koncert na finał warsztatów muzycznych „Pod skrzydłami Anioła” w ramach projektu „Mozart kontra Sinatra”- Aktywizacja Integracyjna przez sztukę. Mirosław Witkowski wspólnie z przedstawicielami Uniwersytetu Trzeciego Wieku, oazy, scholi parafialnej oraz innymi miłośnikami śpiewu wykonał pieśni religijne i rozrywkowe.

Na zakończenie wystąpił franciszkanin, o. Łukasz Buksa z zespołem.

Inf. i foto: Powiat Limanowski

Limanowa - najnowsze informacje