niedziela, 28 maja 2023 11:38

Setki camperów w Krakowie. Trwa zlot caravaningowy Europa Rally!

Autor Marzena Gitler
Setki camperów w Krakowie. Trwa zlot caravaningowy Europa Rally!

Prawie 300 camperów i przyczep campingowych oraz mnóstwo atrakcji - w Krakowie rusza dziś 60. jubileuszowy zlot caravaningowy Europa Rally 2023, który odbywa się na terenie Muzeum Lotnictwa.  

Na zielonych terenach Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie pojawi się blisko 300 camperów i przyczep campingowych z 20 krajów Europy. Swój udział zapowiedzieli turyści ze Szwecji, Niemiec, Słowacji, Czech, Wielkiej Brytanii, Ukrainy, Węgier, Holandii, Włoch, Słowenii, Serbii, Luksemburga, Belgii, Chorwacji, Litwy, Finlandii, San Marino, Szwajcarii i Estonii. Nie zabraknie też gości z całej Polski.

Europa Rally to najstarszy europejski zlot camperowy z tradycją sięgającą 1961 roku. Pierwszy zlot 60 załóg odbył się w luksemburskim Remich i od tej pory w różnych zakątkach Europy kontynuowana jest ta wspaniała tradycja spotkań pasjonatów caravaningu. W tym roku, właśnie w Małopolsce odbywa się jubileuszowa 60. edycja wydarzenia.

Głównym celem zlotu jest nawiązywanie przyjaźni między turystami z wielu europejskich krajów, a także poznawanie kultury i tradycji poszczególnych regionów. Podczas tegorocznej edycji dla uczestników przewidziane są atrakcyjne wycieczki po Krakowie i Małopolsce. Czeka na nich między innymi zwiedzanie Starego Miasta, Kopalni Soli w Wieliczce, malowanych chaty w Zalipiu, rejs statkiem do Tyńca, oraz spływ tratwami Dunajcem.

W piątek, 26 maja o godz. 15:30 wydarzenie zainicjuje wielka Parada Narodów, w której tradycyjnie udział biorą wszyscy uczestnicy zlotu. Reprezentanci swoich krajów z dumą prezentują flagi i narodowe barwy. W uroczystym otwarciu zlotu udział weźmie także Prezydent Międzynarodowej Federacji Campingu i Caravaningu - João Alves Pereira oraz Prezydent Europa Rally – Kees Splint. Podczas 5-dniowego spotkania caravaningowcy z całej Europy oprócz zwiedzania i wspólnego spędzania czasu, będą mieli okazję spróbować produktów regionalnych oraz małopolskich win, podczas specjalnie przygotowanego Jarmarku Produktów Regionalnych. Zaplanowane są też koncerty,  a także różnorodne warsztaty. Nie zabraknie atrakcji w postaci gier i zabaw dla dzieci, oraz zabaw tanecznych. Dodatkowo na terenie zlotu zorganizowana zostanie wystawa kamperów i przyczep campingowych polskich producentów i dealerów, stoiska z akcesoriami caravaningowymi i sportowymi. Wszystkie wydarzenia towarzyszące zlotowi na terenie Muzeum Lotnictwa są dostępne dla mieszkańców Krakowa i turystów.

Zlot potrwa do 29 maja. Organizatorami wydarzenia są Polski Związek Motorowy we współpracy z Województwem Małopolskim, Muzeum Lotnictwa Polskiego, Miastem Kraków, Małopolską Organizacją Turystyczną i Grupą Elcamp. Biurem i zarazem recepcją uczestników zlotu został Camper Małopolski.

Informacje o zlocie i czekających na nim atrakcjach można śledzić na fanpejdżu wydarzenia oraz na stronie europarally2023.com.  

Nasze miasto zaczyna się zapełniać turystami z 20 krajów Europy oraz wystawcami 😍 📷👇 Grupa Elcamp Globe-Traveller Costa Camper VW Vintage Wear Trans-Al Rentals Rebel.pl Wavecamper.pl Auto Spektrum ACW Adventure

Opublikowany przez Europa Rally 2023 Kraków Czwartek, 25 maja 2023

fot. Fb. Europa Rally 2023 Kraków

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka