wtorek, 30 sierpnia 2022 12:52

Myślenice. Budżet Obywatelski – głosowanie ruszy 15 września!

Autor Patryk Trzaska
Myślenice. Budżet Obywatelski – głosowanie ruszy 15 września!

Na stronie Gminy Myślenice przedstawione zostały projekty z Budżetu Obywatelskiego zgłoszone przez mieszkańców, które pomyślnie przeszły weryfikację formalną i merytoryczną, a sami mieszkańcy w głosowaniu zdecydują, które z nich będą realizowane w 2023 roku.

- Głosowanie w Budżecie Obywatelskim trwać będzie od 15 do 23 września do godz. 14:00. Mieszkańcy znów będą mieć dwie możliwości oddania swojego głosu - mogą zagłosować elektronicznie lub papierowo. Zaznaczamy jednak, że w przypadku podwójnego głosowania, obydwa głosy będą nieważne! Zachęcamy zarówno do promocji swoich zadań wśród lokalnej społeczności, jak również aktywnego udziału w głosowaniu. To właśnie dzięki wsparciu poszczególnych pomysłów mieszkańców mamy realny wpływ na co Gmina Myślenice przeznaczy ponad 1 milion złotych z przyszłorocznego budżetu – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Myślenic.

Budżet Obywatelski Myślenice 2022 - fot. UM Myślenice 

Do weryfikacji urzędników trafiło czterdzieści projektów, ale sześć z nich zostało odrzuconych z przyczyn formalnych lub merytorycznych. Po zakończeniu głosowania, zweryfikowane zostaną karty zgłoszone papierowo, a ostateczne wyniki opublikowane zostaną około 30 września.

Głosowanie na wybrane zadania będzie możliwe na stronie www.bo.myslenice.pli miasto zachęca do wyboru głosowania tą drogą, natomiast karty do głosowania będzie można wrzucić do jednej z urn, które pojawią się w kilkunastu miejscach na terenie gminy.

inf. UM Myślenice

foto. Wikimedia Commons/ Marek and Ewa Wojciechowscy

Myślenice - najnowsze informacje