piątek, 22 stycznia 2021 12:37

Myślenice. Gmina wesprze sportowców finansując im rehabilitacje

Autor Wiktoria Mitura
Myślenice. Gmina wesprze sportowców finansując im rehabilitacje

Zawodnicy przynależący do klubów sportowych na terenie Gminy Myślenice w przypadku kontuzji lub urazów wynikających z uczestnictwa w treningach oraz występów w zawodach sportowych mogą liczyć na wsparcie rehabilitacyjne.

Najkorzystniejszą ofertę na całoroczną opiekę nad sportowcami zaproponował Caritas Archidiecezji Krakowskiej, a zabiegi rehabilitacyjne świadczone będą w Stacji Opieki Caritas Archidiecezji Krakowskiej w Myślenicach przy ulicy Średniawskiego 35. Burmistrz Jarosław Szlachetka podpisał umowę na kwotę 30 tys. zł, która zostanie przeznaczona na powrót do zdrowia po kontuzjach zawodników z gminnych klubów sportowych.

- Rehabilitacja sportowa skierowana jest do wszystkich sportowców z klubów na terenie Gminy Myślenice, którzy na skutek kontuzji sportowej chcą jak najszybciej powrócić do pełnej sprawności. Zabiegi rehabilitacyjne są adresowane zarówno do osób zajmujących się sportem wyczynowo - kulturystów, trenerów personalnych, sportowców uprawiających sztuki walki, gimnastyczek, tenisistów, piłkarzy, siatkarzy itp. - jak również do wszystkich tych, którzy doznali urazu lub kontuzji w trakcie ćwiczeń sportowych, lub wcześniejsze urazy uniemożliwiają im wykonywanie form aktywności sportowej należących do klubów i stowarzyszeń sportowych działających na terenie Miasta i Gminy Myślenice. Koszt dla zawodnika będzie wynosić symboliczne 5 zł, natomiast pozostałą część pokryje Gmina Myślenice w ramach umowy z wykonawcą świadczeń rehabilitacyjnych – wyjaśnia Barbara Bylica naczelnik Wydziału Promocji, Współpracy, Sportu i Kultury UMiG Myślenice.

Aby zawodnik mógł rozpocząć rehabilitację w Stacji Opieki Caritas Archidiecezji Krakowskiej w Myślenicach należy uzyskać skierowanie z Wydziału Promocji, Współpracy, Sportu i Kultury Urzędu Miasta i Gminy Myślenice, przedstawiając oświadczenie podpisane przez upoważnionego przedstawiciela klubu lub stowarzyszenia.

info i foto: UGiM Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje