wtorek, 22 października 2019 19:36

Myślenice: Koniec z sygnalizacją świetlną przy wjeździe na zakopiankę

Autor Anna Piątkowska-Borek
Myślenice: Koniec z sygnalizacją świetlną przy wjeździe na zakopiankę

Na skrzyżowaniu DK7 z ul. Sobieskiego w Myślenicach powstanie bezkolizyjny węzeł drogowy. Będzie on stanowił jednocześnie początek zachodniej obwodnicy Myślenic.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na projekt węzła na zakopiance w Myślenicach.

– Opracowaniem kompleksowej dokumentacji projektowej węzła drogowego na skrzyżowaniu DK7 z drogą powiatową nr K1967 (ul. Sobieskiego) w Myślenicach zajmie się konsorcjum firm: MPRB i MP-Mosty – podaje GDDKiA. – Projekt wraz z uzyskaniem decyzji ZRID ma powstać w ciągu 17 miesięcy od daty podpisania umowy.

Wykonawca ma opracować kompleksową dokumentację projektową, zdobyć niezbędne opinie, uzgodnienia i decyzje administracyjne, uzyskać decyzję ZRID (zgoda na realizację inwestycji) wraz z uzyskaniem ostateczności tej decyzji. Konieczne będzie także przygotowanie dokumentacji przetargowej (Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, przedmiarów robót, kosztorysów), wykonanie czynności i opracowanie dokumentacji związanych z gospodarowaniem nieruchomościami po uzyskaniu decyzji ZRID, udzielanie odpowiedzi na pytania wykonawców na etapie procedury przetargowej na realizację inwestycji, sprawowanie nadzoru autorskiego nad realizacją przedsięwzięcia w czasie prowadzenia robót budowlanych realizowanych na podstawie dokumentacji projektowej itd.

– Po okresie projektowania i uzyskaniu decyzji ZRID nastąpi etap podziału nieruchomości objętych inwestycją, wykupy gruntów i przetarg na prace budowlane – informuje GDDKiA Oddział w Krakowie.

Koszt projektowania wraz z nadzorem autorskim nad budowa węzła to ponad 1 mln 536 tys. zł.

Myślenice - najnowsze informacje