środa, 23 grudnia 2020 11:14

Myślenice. Nowe przejście dla pieszych przy ul J. Sobieskiego

Autor Wiktoria Mitura
Myślenice. Nowe przejście dla pieszych przy ul J. Sobieskiego

Zakończyły się prace przy budowie bezpiecznego przejścia dla pieszych przy  ul J. Sobieskiego w Myślenicach -z wyspą w osi jezdni tzw. azylem, oznakowaniem, doświetleniem samego przejścia i wyposażeniem w urządzenia bezpieczeństwa ruchu.

- Nowe przejście dla pieszych przez ul. Sobieskiego w Myślenicach jest odpowiednio doświetlone, widoczne dla kierowców i pieszych. Przejście wyposażone w systemowe oświetlenie, sygnalizację ostrzegawczą spełnia określone warunki bezpieczeństwa dla mieszkańców tej części miasta i pozostałych użytkowników ruchu drogowego - mówi starosta myślenicki Józef Tomal.

Powiat myślenicki konsekwentnie stara się realizować inwestycje w infrastrukturę drogowej, pozyskując dofinansowanie zewnętrzne. Dlatego złożył wniosek o dofinansowanie tej inwestycji w ramach programu „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka, z którego środki przeznacza są właśnie na realizację projektów związanych z bezpieczeństwem na przejściach dla pieszych.

- W sytuacji, gdy nasz wniosek nie uzyskał rekomendacji do dofinansowania oraz biorąc pod uwagę priorytetową kwestię poprawy bezpieczeństwa na drogach powiatowych, potrzeby mieszkańców tej części Myślenic, lokalizację inwestycji  w miejscu o dużym natężeniu ruchu pieszych i gęstej zabudowie mieszkaniowej, budowa przejścia dla pieszych przy ul. J. Sobieskiego została w całości sfinansowana z budżetu Powiatu Myślenickiego – podkreślił starosta.

Wartość inwestycji to 160 tys. złotych.

info i foto: powiat myślenicki

Myślenice - najnowsze informacje