czwartek, 24 października 2019 16:42

Myślenice: Patrz na granice strefy

Autor Anna Piątkowska-Borek
Myślenice: Patrz na granice strefy

Straż Miejska w Myślenicach przypomina kierowcom, by zwracali uwagę, czy parkują zgodnie z prawem. Jak się okazuje, nie dla wszystkich jest to proste.

– Parkując w Strefie Płatnego Parkowania, kierujący zobowiązani są zwrócić szczególną uwagę, czy pozostawiają swój pojazd w miejscu wyznaczonymi znakami pionowymi i poziomymi. Zanim uiścimy opłatę w parkometrze, warto zwrócić uwagę na granicę, linie ciągłe lub przerywane oraz znaki pionowe wskazujące na sposób parkowania. Parkowanie poza tymi wyznaczonymi miejscami zwanymi Strefą Płatnego Parkowania, pomimo uiszczenia opłaty może już naruszać przepisy ruchu drogowego związane z niestosowaniem się do znaku drogowego B-36 – zakaz zatrzymywania – wyjaśniają Strażnicy Miejscy z Myślenic.

Szczególną uwagę warto zwrócić na parking na Rynku, tuż przed budynkiem UMiG Myślenice. Wyznaczono tam osiem miejsc, w tym jedno dla osób niepełnosprawnych.

– W tym miejscu parkowanie w rejonie ciągów pieszych (schodów) lub między drzewami jest zagrożone karą grzywny. Na całej długości ulicy obowiązuje bowiem zakaz zatrzymywania zarówno po prawej jak i po lewej stronie aż do ul. Klakurki – informuje UMiG Myślenice.

Podobna sytuacja jest na terenie Strefy Płatnego Parkowania przy ul. Jordana za budynkiem UMiG Myślenice oraz na parkingu obok restauracji „Stek”.

– Tutaj oprócz wyznaczonych miejsc (zatok parkingowych) pojawiają się bezwzględne zakazy zatrzymywania – podają urzędnicy.

Straż Miejska przypomina także o dodatkowych przepisach, dotyczących zatrzymywania pojazdu, które mogą obowiązywać w Strefie Płatnego Parkowania. Chodzi konkretnie o to, by parkując, nie utrudniać wjazdu lub wyjazdu, w szczególności do i z bramy, garażu, parkingu lub wnęki postojowej, a także nie parkować w miejscu utrudniającym dostęp do lub wyjazd innego prawidłowo zaparkowanego pojazdu.

Myślenice - najnowsze informacje