piątek, 12 marca 2021 09:03

Myślenice. Pogarsza się sytuacja w Szpitalu Powiatowym. Wszystkie łóżka covidowe są zajęte

Autor Norbert Kwiatkowski
Myślenice. Pogarsza się sytuacja w Szpitalu Powiatowym. Wszystkie łóżka covidowe są zajęte

Stale rosnąca liczba zakażeń na koronawirusa przekłada się na obciążenie szpitali. Podobnie sytuacja ma się w Szpitalu Powiatowym w Myślenicach, gdzie tylko tylko w ciągu minionej doby potwierdzono 60 nowych przypadków.

Dyrektor placówki Adam Styczeń w komunikacie dla portalu "kmy" przyznał, że obecnie wszystkie łóżka przeznaczone dla chorych na COVID-19 są zajęte: - Aktualnie w szpitalu przebywa 37 pacjentów z potwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-Cov-2, z czego 6 pacjentów hospitalizowanych na stanowiskach respiratorowych. Obecnie zajęte są wszystkie łóżka covidowe.

Taki obrót spraw powoduje, że prawdopodobieństwo zorganizowania nowych miejsc dla kolejnych zakażonych jest bardzo duże i szpital przygotowuje się na taką możliwość: - Sytuacja jest na bieżąco monitorowana i nie wykluczone jest dalsze przekształcenie łóżek z przeznaczeniem dla pacjentów zakażonych koronawirusem - zakończył Adam Styczeń.

Przypomnijmy, że tylko minionej doby odnotowano 21 045 tysięcy nowych przypadkach zakażeń koronawirusem, co jest największym wynikiem dobowym w tym roku.

Info: kmy.pl

Foto: Unsplash

Małopolska - najnowsze informacje