czwartek, 21 stycznia 2021 09:37

Myślenice. Ponad 260 tys. złotych dofinansowania na połączenia autobusowe

Autor Wiktoria Mitura
Myślenice. Ponad 260 tys. złotych dofinansowania na połączenia autobusowe

Gmina Myślenice podpisała umowę z trzema przewoźnikami firmą „Przewóz Osób Mini Bus” Zenona Płoskonki ze Stojowic na całoroczną obsługę miejskiej linii komunikacyjnej na trasie Jasienica – Myślenice – Dworzec Autobusowy przy ul. Słonecznej oraz połączenie Krzyszkowice – Myślenice do Placu Targowego na Dolnym Przedmieściu, a także z firmą „Transport osobowy Adam Kępa” z Drogini na trasę Osieczany – Chełm.

Wszystkie połączenia są współfinansowane z rządowego Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Gmina Myślenice na ten cel pozyskała łącznie 263 804 zł z programu prowadzonego przez Małopolski Urząd Wojewódzki.

Uruchomione przed rokiem połączenie z Jasienicy przez Bysinę i Myślenice do dworca autobusowego ma łączną długość ponad 28 kilometrów, a przewoźnicy zatrzymują się na 20 przystankach na terenie wspomnianych miejscowości oraz miasta Myślenice. Na 21-kilometrowej trasie Osieczany-Chełm w ciągu całego roku przewoźnik wykona 1170 kursów, natomiast komunikacja Krzyszkowic z Placem Targowym w Myślenicach o długości 26 kilometrów w dni powszednie kursować będzie 14 razy, a także zapewni trzy kursy w soboty.

- Przed rokiem z naszej inicjatywy powstało połączenie z Jasienicy do Myślenic, które jest namiastką komunikacji miejskiej. Korzystając z linii można na terenie miasta przedostać się nie tylko do centrum, ale też takich obiektów jak szpital, przychodnia Certus, Urząd Skarbowy, Plac Targowy Dolne Przedmieście, czy do zakładów produkcyjnych w strefie przemysłowej. Przewoźnik w ramach podpisanej umowy z Gminą Myślenice będzie kursował pięć razy dziennie w dni powszednie, a łączna kwota jaką przeznaczymy w tym roku z miejskiego budżetu na dofinansowanie komunikacji wyniesie 102 151,68 zł. Warto jednak zaznaczyć, że aż 91 937 zł z tej kwoty pokryją środki pozyskane z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych – mówi burmistrz Jarosław Szlachetka.

Pozostałe dwa połączenia komunikacyjne, które zyskały dofinansowanie to linia – Osieczany – Chełm – której całkowity koszt wyniesie 103 266,24 zł, z czego 92 937 zł pokryje dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych oraz Myślenice, ul. Kazimierza Wielkiego – Krzyszkowice, która kosztować gminę będzie 113 294,77 zł, a środki zewnętrzne z Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie stanowią  78 930 zł z tej kwoty. Gmina Myślenice z własnego budżetu dołoży do wspomnianych trzech połączeń komunikacyjnych kwotę 54 936,69 zł.

info i foto: UGiM Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje