sobota, 24 lipca 2021 10:40

Myślenice. Powódź zniszczyła ich stadion. Teraz walczą o przetrwanie

Autor Norbert Kwiatkowski
Myślenice. Powódź zniszczyła ich stadion. Teraz walczą o przetrwanie

Ogromne ulewy wraz z burzami, które parę dni temu przeszły nad powiatem myślenickim spowodowały ogrom zniszczeń. Jednym z obiektów, który wymaga naprawy jest stadion Iskry Głogoczów.

W nocy z soboty na niedzielę (17/18 lipca) przez Głogoczów przeszły ogromne opady deszczu, które niestety spowodowały szereg zniszczeń. Nie ominęły również stadionu miejscowego klubu. Zostało zniszczone w całości ogrodzenie, woda podtopiła szatnie piłkarskie, została uszkodzona w nich podłoga, siła wody wyrwała i przeniosła na drugą stronę boiska przy okazji niszcząc boksy zawodników rezerwowych.

– W imieniu Zarządu, piłkarzy oraz dzieci naszej szkółki piłkarskiej zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc, abyśmy mogli jak najszybciej uprzątnąć teren i naprawić zniszczenia, by móc wrócić do uprawiania ukochanej przez nas dyscypliny – czytamy  w oficjalnym komunikacie. A ponieważ środków brakuje, Andrzej Chrobak, Prezes KS Iskra Głogoczów zdecydował się na założenie zbiórki internetowej na serwisie zrzutka.pl. Cel, to uzbieranie 5 tys. złotych na najpilniejsze naprawy.

Priorytetem dla władz klubu z Głogoczowa na ten moment jest odbudowa ogrodzenia, aby na płytę boiska nie dostały się dziki które mogą zrobić dodatkowe szkody.

Pomóc można tutaj:

Odbudowa boiska KS Iskra Głogoczów po powodzi. | zrzutka.pl
Do Przyjaciół i Sympatyków Klubu Sportowego Iskra Głogoczów.W nocy z soboty na niedzielę przez naszą miejscowość przeszły ogromne opady deszczu, które niestety spowodowały szereg zniszczeń, nie omijając również naszego obiektu sportowego. Zostało zniszczone w całości ogrodzenie, woda podtopiła szat1

Foto: Iskra Głogoczów

Myślenice - najnowsze informacje