środa, 29 lipca 2020 14:33

Myślenice: Powraca Extreme Jam! Festiwal Sportów Ekstremalnych

Autor Wiktoria Mitura
Myślenice: Powraca Extreme Jam! Festiwal Sportów Ekstremalnych

W weekend 8-9 sierpnia na myślenickim Zarabiu odbędzie się Extreme Jam 2020, czyli Festiwal Sportów Ekstremalnych współorganizowany przez Miasto i Gminę Myślenice. Impreza z uwagi na pandemię koronawirusa odbędzie się w innej formule niż pierwotnie zakładano, ale zarówno widzowie jak i uczestnicy nie będą mogli narzekać na dawkę adrenaliny!

- Extreme Jam 2020 odbędzie się w wersji okrojonej i dostosowanej do bieżących nakazów sanitarnych. Festiwal przekuty został w format rozgrzewki przed pełną wersją, która planowana jest w przyszłym roku. To będzie taki przedsmak, nazwijmy go „Extreme Jam - warm up". Na pewno będzie miło, przyjemnie, plażowo. Pełny relaks z subtelną porcją adrenaliny dla dużych i małych, a to z czego musieliśmy zrezygnować, prezentować będziemy jako zapowiedzi pomiędzy tegorocznymi punktami programu – mówi Tomasz Kubik z ​Fundcji Silva Rerum, organizator imprezy.

Pierwszym z nich będzie WAKEBOARDING,  spektakularne pokazy na rzece Rabie, a w ramach nich zawody na najlepszy trik, które rozegrają się wieczorem przy specjalnych efektach świetlnych i muzyce. Warto wspomnieć o prestiżowych zawodach Dj’skich IDA, gdzie na specjalnej scenie muzycznej usytuowanej w pobliżu rzeki i knajpki Lato Na Zarabiu rozegrana zostanie bitwa dj’ska o tytuł Mistrza Polski w Scratchowaniu.

Dalej w programie dla szerszego grona zainteresowanych odbędą się zawody kajakowe z mnóstwem ciekawych nagród oraz biegi przeszkodowe dla dzieci NINJA KIDS.

Całości dopełni coroczna akcja graffiti na murkach nad Jazem oraz muzyka grana w tle przez najlepszych dj’ów.

W tegorocznych planach było o wiele więcej mocno adrenalinowch akcentów. Poza zawodami między innymi miała mieć miejsce zawody Enduro MTB czy Downhill na Górach Chełm i Uklejna. W skład festiwalu miały wejść także międzynarodowej rangi zawody rowerowe kategorii MTB Dirt, a równolegle Puchar Polski Trial, biegi górskie, biegi OCR, zawody deskorolkowe, zawody Pumptrack, scena muzyczna, jeden z największych w Polsce projektów Street Art, aż po zlot Foodtrucków i inne akcje uzupełniające w tym ekologiczna.

- Dołożymy wszelkich starań by całość ujrzała światło dzienne już w czerwcu 2021, a tymczasem zapraszamy nad Rabę na tegoroczny Jam nad Jazem – mówi Mateusz Suder, zastępca burmistrza Miasta i Gminy Myślenice.

G-Shock Extreme Jam 2007 przeszedł do historii jako największa swego czasu impreza skupiająca sporty ekstremalne w Polsce. Wydarzenie przyciągnęło wtedy do Myślenic tysiące pasjonatów sportu i muzyki. Festiwal miał powrócić w pełnym wymiarze już w czerwcu tego roku, ale obostrzenia epidemiologiczne niestety pokrzyżowały plany organizatorów.

Info i foto: UGiM Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje