środa, 3 lutego 2021 12:05

Myślenice. Szkoła w Osieczanach ma nową pracownię komputerową

Autor Wiktoria Mitura
Myślenice. Szkoła w Osieczanach ma nową pracownię komputerową

Uczniowie Zespołu  Placówek Oświatowych im. Obrońców Warszawy w Osieczanach mogą już  korzystać z nowej pracowni komputerowej. Gmina Myślenice na zakup 26  komputerów, projektora multimedialnego oraz zintegrowanej tablicy  multimedialnej przeznaczyła 75 tysięcy złotych!

Nowoczesna pracownia została już  oddana oficjalnie do użytku, w symbolicznym przekazaniu sprzętu wzięli  udział burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka, naczelnik  Wydziału Edukacji i Zdrowia UMiG Myślenice Małgorzata Ciemińska, a  także dyrektor ZPO w Osieczanch Lilliana Mitana wraz z przedstawicielami  uczniów, grona pedagogicznego i rodziców.

- Do placówki dostarczono nowoczesny  sprzęt informatyczny, a w tym 26 zestawów komputerowych wraz z  oprogramowaniem i instalacją, wielofunkcyjny multimedialny monitor  interaktywny oraz projektor. Ta inwestycja z pewnością poprawi komfort  kształcenia uczniów Zespołu Placówek Oświatowych w Osieczanach oraz  zwiększy możliwość organizacji innowacyjnych zajęć z wykorzystaniem  nowoczesnych technologii. Dziękujemy burmistrzowi Jarosławowi Szlachetce  oraz naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia Małgorzacie Ciemińskiej za  okazane wsparcie oraz liczymy na dalsze wsparcie w realizacji naszych  marzeń związanych z rozbudową szkoły oraz budową hali gimnastycznej,  której przy naszej szkole brakuje – mówi Lilliana Mitana, dyrektor ZPO im. Bohaterów Warszawy w Osieczanach.

Gmina Myślenice pozyskała środki na  budowę nowej sali gimnastycznej oraz rozbudowę budynku szkoły w  Osieczanach z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Obecnie Urząd  Miasta i Gminy w Myślenice rozstrzyga procedury przetargowe na  opracowanie projektu inwestycji.

info i foto: UMiG Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje