poniedziałek, 8 stycznia 2024 14:31

Myślenicka ścieżka pieszo-rowerowa na Zarabiu oświetlona!

Autor Artykuł sponsorowany
Myślenicka ścieżka pieszo-rowerowa na Zarabiu oświetlona!

Nie ma złej pogody na realizowanie swoich biegowych postanowień noworocznych, a teraz nie ma też złej pory, bowiem przeszkody w postaci ciemności na ścieżce pieszo-rowerowej na myślenickim Zarabiu zostały rozwiązane. Gmina Myślenice wykonała energooszczędne ledowe oświetlenie ścieżki na odcinku od mostu na ul. Piłsudskiego aż do Osieczan, będące jednocześnie realizacją projektu z Budżetu Obywatelskiego zgłaszanego przez wiceburmistrza Mateusza Sudra.

W strugach rzęsistego deszczu odbyło się „Rozświetlenie ścieżki podczas przebieżki”, czyli symboliczne włączenie oświetlenia w obecności burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Jarosława Szlachetki, pomysłodawcy projektu wiceburmistrza Mateusza Sudra, a także biegaczy między innymi z sekcji biegowej Dalinu Myślenice oraz amatorów nordic walkingu z myślenickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. O poczęstunek dla uczestników zadbało Koło Gospodyń Górne Przedmieście.

- Bardzo cieszy mnie, że udało nam się zrealizować całość inwestycji, w ramach której rozświetliliśmy ścieżkę od mostu przy ul. Piłsudskiego do mostu w Osieczanach. Na wykonanie tego zadania wygospodarowaliśmy dodatkowe fundusze z budżetu gminy, co dało prawie podwojoną sumę środków, które zostały przeznaczone na ten cel dzięki głosowaniu mieszkańców w Budżecie Obywatelskim i tym samym na wspomnianej trasie zostało wykonane oświetlenie. Ta inwestycja ma dwa wymiary, które są dla mnie bardzo ważne. Przede wszystkim wpłynie na bezpieczeństwo mieszkańców korzystających ze ścieżki pieszo-rowerowej w godzinach wieczornych czy nocnych, ale równocześnie mam nadzieję, że poprawa warunków oświetleniowych przyciągnie nowych pasjonatów biegania, rowerów, spacerów oraz uatrakcyjni infrastrukturę sportową, rekreacyjną i turystyczną myślenickiego Zarabia. Bardzo dziękuję pomysłodawcy projektu wiceburmistrzowi Mateuszowi Sudrowi oraz wszystkim mieszkańcom, którzy zagłosowali w Budżecie Obywatelskim właśnie na to zadanie inwestycyjne. Wasza aktywność przejawia się właśnie w inicjatywach takich, jak ta dzisiejsza, co pokazuje z kolei, że nie pozostajecie obojętni na kwestie związane z rozwojem naszej gminy- mówił przed symbolicznym uruchomieniem oświetlenia ścieżki burmistrz Myślenic, Jarosław Szlachetka.

Oświetlenie ścieżki wzdłuż rzeki Raby na myślenickim Zarabiu to projekt ogólnomiejski z czwartej edycji Budżetu Obywatelskiego, który uzyskał aż 2545 głosów poparcia mieszkańców Gminy Myślenice. Przedmiotem inwestycji opiewającej na kwotę 380 000,00 zł brutto była budowa 90 stanowisk słupowych wraz z oświetleniem typu led na łącznej długości 2 774 metrów bieżących.

Myślenice - najnowsze informacje

Rozrywka