piątek, 2 czerwca 2023 13:45

Mystic Festival 2023: Zmiany w składzie artystycznym, ale magia ciągle trwa

Autor Mateusz Łysik
Mystic Festival 2023: Zmiany w składzie artystycznym, ale magia ciągle trwa

Tegoroczna edycja Mystic Festival w Gdańsku zapowiada się niezwykle ekscytująco, pomimo nieoczekiwanych zmian w składzie artystycznym. Organizatorzy Mystic Coalition ogłosili, że zespoły Exodus, Spirit Adrift i ukraińskie grupy nie będą mogły wystąpić na festiwalu ze względu na różne przyczyny. Jednakże, dzięki staraniom organizatorów, znaleziono godne zastępstwo, co gwarantuje, że fani muzyki metalowej będą mieli prawdziwą ucztę na Mystic Festival 2023.

Bloodbath zastępuje Exodus - moc death metalu w pełnej krasie

Organizatorzy Mystic Festival ogłosili, że legenda thrash metalu, Exodus, niestety nie będzie mógł wystąpić z powodu rodzinnych zobowiązań, co zmusiło ich do odwołania całej europejskiej trasy koncertowej. Jednak nie ma powodów do smutku, ponieważ na ich miejsce na scenie pojawi się równie potężny zespół - Bloodbath. Fani szwedzkiego death metalu będą mieli okazję doświadczyć prawdziwej mocnej dawki muzycznego chaosu.

Mystic Festival 2022 / Fot: Mateusz Łysik / Głos24

Polskie talenty dołączają do programu festiwalu

Mystic Festival 2023 cieszy się również obecnością wielu polskich zespołów, które dołączają do składu artystycznego. Eyes, In Twilight's Embrace, Entropia, R.I.P. i Khrognar to grupy, które zastępują nieobecne ukraińskie zespoły. Każda z tych formacji wniesie własny unikalny styl i energię na festiwalowy teren. To doskonała okazja, aby odkryć utalentowanych muzyków z polskiej sceny metalowej.

Zmiany na poszczególnych scenach

W związku z nieobecnościami niektórych zespołów, organizatorzy Mystic Festival postanowili dokonać zmian w programie na poszczególnych scenach. R.I.P., projekt Witolda Argasińskiego (Gambita) znanego z Truchło Strzygi, zastąpi Sanity Control na Desert Stage. Na tej samej scenie pojawi się również Entropia, która powróciła z albumem "Total". Na Sabbath Stage zobaczymy natomiast Khrognar, który świetnie zaprezentował się na tegorocznej edycji konkursu Road to Mystic.

Dodatkowo, In Twilight's Embrace przejmie miejsce Hell:ON na Park Stage, zapewniając publiczności niezapomniane wrażenia z ich brutalnego brzmienia. Spirit Adrift nie pojawi się na Desert Stage, jednak panowie z kopenhaskiej formacji Eyes zaserwują publiczności mocne dawki brutalnego i zmetalizowanego hardcore'u.

Mystic Festival już w następny weekend!

Mystic Festival 2023 obfituje w zmiany w składzie artystycznym, ale to nie oznacza, że stracił na swoim uroku. Dzięki zespołom Bloodbath, Eyes, In Twilight's Embrace, Entropia, R.I.P. i Khrognar, fani muzyki metalowej będą mieli niezapomnianą okazję doświadczyć mocnego brzmienia na żywo. Organizatorzy zapewniają, że mimo nieobecności niektórych zespołów, Mystic Festival nadal pozostaje jednym z najważniejszych wydarzeń na polskiej scenie muzycznej. Bilety i więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie festiwalu.

Mystic Festival 2023 odbędzie się w dniach 7-10 czerwca na terenie Stoczni w Gdańsku. To wyjątkowe wydarzenie, mimo pewnych zmian w składzie artystycznym, nadal przyciąga miłośników muzyki metalowej z całej Polski. Organizatorzy zapewniają, że mimo nieobecności niektórych zespołów, festiwal będzie pełen niezapomnianych chwil, intensywnych brzmień i nieustającej energii. Ostatnie bilety oraz dodatkowe informacje dostępne są na oficjalnej stronie Mystic Festival.

Fot: Mateusz Łysik / Głos24

Rozrywka - najnowsze informacje

Rozrywka