niedziela, 5 czerwca 2022 23:18

[ZDJĘCIA] Mystic Festival – cztery dni metalu w Stoczni Gdańskiej

Autor Mateusz Łysik
[ZDJĘCIA] Mystic Festival – cztery dni metalu w Stoczni Gdańskiej

Na te dni wszyscy fani metalu czekali trzy lata. Ale, jak zgodnie twierdzą wszyscy, którzy Mystic Festival się zjawili – warto było!

Chociaż organizatorzy robili wszystko, by zorganizować ubiegłoroczną edycję festiwalu, sytuacja epidemiczna w kraju na to nie pozwoliła. Podobnie jak rok wcześniej wydarzenie musiało zostać przełożone. Nowy termin wyznaczono na 1-4 czerwca 2022, a przy okazji zmieniono miejsce – zamiast krakowskiej Tauron Areny, bogowie metalu mieli grać terenie dawnej Stoczni Gdańskiej. I udało się!

– Czekaliśmy na was bardzo długo. Welcome to hell! – pisali organizatorzy pierwszego dnia festiwalu. Do Gdańska przyjechały tysiące fanów, którzy na pięciu scenach ustawionych w Stoczni mogli bawić się na koncertach dziesiątek metalowych zespołów, wśród nich takich legend jak Judas Priest w ramach trasy "50 Heavy Metal Years", Saxon, Opeth, Mercyful Fate czy Vader. A że pogoda dopisała, cztery dni koncertowego, metalowego maratonu było naprawdę świetną zabawą. Codziennie na terenie festiwalu bawiło się około 10 tys. ludzi.

Mystic Festival 2023. Gdzie się odbędzie?

– Dziękujemy artystom za dostarczenie nam niezapomnianych wrażeń, wszystkim ekipom, które pomogły przygotować festiwal i Stocznia Cesarska za gościnę. Nie żegnamy się, ale mówimy: do zobaczenia! Widzimy się za rok – piszą organizatorzy. – Stocznia okazała się miejscem gościnnym, malowniczym i pełnym niespodzianek, co zostało docenione zarówno przez lokalną publiczności, jak i gości przybywających z daleka – dodają.
Mystic Festival 2023 odbędzie się w czerwcu 2023 r. w tym samym miejscu - na terenie Stoczni w Gdańsku. Dokładna data nie jest jeszcze znana.

Zobacz zdjęcia z Mystic Festival 2022:

🤘🤘🤘 Mystic Festival już za nami. Zobacz fotorelację z Warm up day 📷 #gdańsk #festiwal #music

Opublikowany przez Głos 24 - Małopolski Portal Informacyjny Wtorek, 7 czerwca 2022

🤘🤘🤘 Tak się bawiliście w drugi dzień Mystic Festival . Znajdziecie się na zdjęciach? 📷 #mysticfestival #festival #gdańsk #music #metal #zdjęcie

Opublikowany przez Głos 24 - Małopolski Portal Informacyjny Środa, 8 czerwca 2022
Polska

Polska - najnowsze informacje