piątek, 14 czerwca 2024 09:00

Na komendę przybiegła przerażona kobieta. Jej mąż chciał odebrać sobie życie

Autor Katarzyna Jamróz
Na komendę przybiegła przerażona kobieta. Jej mąż chciał odebrać sobie życie

Do Komendy Powiatowej Policji w Proszowicach zgłosiła się zrozpaczona kobieta. W rozmowie z funkcjonariuszami przekazała, że jej mąż, wysiadając z samochodu, oświadczył, że chce odebrać sobie życie, po czym oddalił się w nieznanym kierunku. Szybka reakcja dyżurnego oraz dzielnicowych pozwoliła na natychmiastowe rozpoczęcie poszukiwań mężczyzny.

Dzielnicowi asp. szt. Artur Cichy oraz sierż. szt. Mariusz Kwiecień szybko przystąpili do działania. Funkcjonariusze w pierwszej kolejności sprawdzili miejsca grupowania się osób. Trop okazał się trafny – mężczyznę odnaleziono w pobliżu jednego ze sklepów w Proszowicach. 42-latek przez cały czas powtarzał, że chce odebrać sobie życie. Dyżurny policji wezwał na miejsce pogotowie ratunkowe, którego załoga udzieliła mężczyźnie fachowej pomocy medycznej.  

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji funkcjonariuszy udało się zapobiec tragedii.

Gdzie szukać pomocy?

Pamiętajmy – w życiu każdego człowieka zdarzają się gorsze chwile. Bywają sytuacje, które samodzielnie może być trudno pokonać. Dlatego warto zwrócić się o pomoc do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez cięższy okres w życiu. Pamiętajmy, nie musimy radzić sobie sami z problemami. Są osoby, które nam pomogą, bezpłatnie i anonimowo.

116 123 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godz. 14.00 - 22.00.

116 111 – bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu.

Centrum Wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego, którzy dyżurują pod numerem telefonu 800 70 2222.

Fot. KPP Proszowice

Proszowice - najnowsze informacje

Rozrywka