piątek, 26 listopada 2021 12:00

Na tę inwestycję w Miechowie czekano od dawna. Projekt robi wrażenie (FOTO)

Autor Norbert Kwiatkowski
Na tę inwestycję w Miechowie czekano od dawna. Projekt robi wrażenie (FOTO)

Burmistrz Miechowa - Dariusz Marczewski w piątek 26 listopada br. na swoim facebookowym profilu ukazał zdjęcia długo wyczekiwanego projektu dworca autobusowego w mieście. Trzeba przyznać, że prezentuje się naprawdę okazale.

Włodarz miasta w swoim poście zdradził, że projekt jest już gotowy, jednak zanim ruszą jakiekolwiek pracę - pierw potrzeba jeszcze wiele pracy związanej z logistyką czy też finansami.

"Czekamy na wydanie pozwolenia na budowę. Jednocześnie, analizujemy możliwości pozyskania dofinansowania na realizację w kolejnych latach tej ważnej, ponadgminnej i oczekiwanej inwestycji" - oznajmił.

Działania związane z tworzeniem projektu dworca autobusowego w Miechowie trwały od 2020 roku. To właśnie wtedy - miasto kupiło teren należący do starego dworca.

Również mieszkańcy Miechowa - co widać po komentarzach - są zadowoleni z projektu. Pani Ewa Majewska-Dudek piszę:

Myślę że projekt jest dobrze przemyślany. Miejsce do parkowania, zadaszony przystanek, komfortowa poczekalnia i coś co mi się bardzo podoba - to miejsce rekreacyjno-wypoczynkowe na górze budynku. Przewiduję, że spora część naszych mieszkańców będzie tam spędzać czas, zwłaszcza młodych ludzi. Warto zadbać, żeby to była dobra miejscówka z wszystkim co potrzeba tej grupie wiekowej. Nie mogę się już doczekać realizacji.

Wtóruje jej Marta Kwiecień-Bobrek dodając "Coś pięknego😍".

A tak prezentuje się projekt dworca autobusowego w Miechowie:

Fot. Dariusz Marczewski - Burmistrz Miechowa

Miechów - najnowsze informacje