sobota, 10 lutego 2024 11:00

Na to najbardziej czekali wolontariusze i mieszkańcy! Sztab z Gdowa z nowym rekordem

Autor Marzena Gitler
Na to najbardziej czekali wolontariusze i mieszkańcy! Sztab z Gdowa z nowym rekordem

69 322 zł - to rekordowa kwota jaką gdowski sztab z siedzibą w Centrum Kultury zebrał w czasie 32. Finału WOŚP 28 stycznia. Szczególnie doceniono Julię Stalmach, dzielną wolontariuszkę z Łapanowa, która wspólnie ze swoją siostrą Martyną i mamą, na "płuca po pandemii" zebrała do swojej puszki najwięcej z gdowskiego sztabu bo 7476,45 zł.

W tym roku w gminie Gdów oraz gminie Łapanów kwestowało łącznie 35 ekip. Siedzibą gdowskiego sztabu była Gminna Hala Sportowa w Gdowie. Zbiórkę wspierali również służby mundurowe Policji i strażacy z OSP i PSP w Wieliczce, które zadbali między innymi o posiłki i ciepłą herbatę dla wolontariuszy.

fot. Fb. Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas

W tegorocznym finale największą puszkę w gminie Gdów zebrała Julia Feliks, która kwestowała wspólnie z Bartoszem Serafinem (4653,05 zł). Zanim z radością wolontariusze przekazali światełko do nieba, wystąpili przed nimi fenomenalni muzycy z Orkiestry Baczków z wokalistami oraz obdarzeni niezwykle barwnymi głosami chórzyści z Tutte le Corde. Spotkaniu Noworocznemu gospodarza gminy z mieszkańcami i organizacjami pozarządowymi towarzyszyła radość WOŚP, duża porcja wspaniałej muzyki oraz wiele pyszności na stołach.

fot. Fb. Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas

"Najpiękniejszymi kolędami i pastorałkami" rozpoczął nasz chór Tutte le Corde pod dyrekcją Elżbiety Gawryszewskiej. Piękno chóralnej muzyki słusznie więc nagrodzono gromkimi brawami.

Spotkanie z mieszkańcami i organizacjami pozarządowymi z gospodarzem gminy Gdów było wspaniałą okazją do podsumowań ubiegłorocznych działań oraz przedstawienia planów na przyszłe lata. Najważniejsze wydarzenia przedstawili Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas wraz z Zastępcą Grzegorzem Piętakiem oraz Kierownik Referatu Współpracy, Komunikacji Społecznej i Promocji Edytą Trojańską - Urbanik. Podsumowania i plany wzbogacono prezentacją multimedialną. Był też czas na podziękowania, szczególnie dla Radnych Gminy Gdów.

Orkiestra Baczków wraz z wokalistami zaprezentowała to, co ma w sobie najlepszego. Publiczność dała się więc oczarować wokalowi Justyny Janik, Moniki Wojciechowskiej, Kamila Grabarza, Łukasza Buksa OFM, Aleksandry Gawłowicz, Zuzanny Kożuch i Zuzanny Pasiut. Muzycy z małego Baczkowa w gminie Bochnia, pod batutą Wojciecha Zwierniaka, już po raz drugi w historii orkiestry koncertowo zaprezentowali się w Gdowie. Zabrzmiały "Pastorałka od ucha do ucha", "Nie bój się chcieć", "Możesz więcej" i inne wykonania, które niezwykle pozytywnie zachęciły do podejmowania kolejnych działań w Nowym Roku. Orkiestrowe brzmienia wypełniły Gminną Halę Sportową, niezwykle zjawiskowo oświetloną tego dnia. "Tanecznym krokiem w Nowy Rok", bo taki był tytuł występu, miał ochotę wejść każdy z publiczności.

"Supermoce" na finał Spotkania Noworocznego w Gminnej Hali Sportowej w Gdowie.

Opublikowany przez Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas Niedziela, 28 stycznia 2024

Oprócz gospodarza gminy, swą obecnością spotkanie zaszczycili goście. Był więc Przewodniczący Rady Gminy Gdów Tadeusz Ciężarek wraz z małżonką i Radnymi Gminy Gdów, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego Kazimierz Barczyk wraz z małżonką, Radny Województwa Małopolskiego Wojciech Kozak, Zastępca Wójta Gminy Gdów Grzegorz Piętak, Sekretarz Gminy Gdów Bożena Malarczyk, Skarbnik Gminy Gdów Katarzyna Lisowska, radni powiatowi Edyta Trojańska - Urbanik, Bogusław Trzaska i Piotr Wajda, Proboszcz Parafii Narodzenia NMP w Gdowie Bogusław Seweryn, Komendant Komisariatu Policji w Gdowie nadk. Krzysztof Mistarz, Prezes Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Gdowie Dariusz Nowak, Komendant Gminny Związku OSP RP w Gdowie Tomasz Sroga, Proboszcz Parafi Narodzenia NMP w Gdowie ks. Bogusław Seweryn, kierownicy referatów i dyrektorzy szkół.

Spotkanie było wspaniałą okazją do rozmów z przedstawicielami stowarzyszeń działających na terenie gminy m.in. kół gospodyń wiejskich, ochotniczych straży pożarnych, Fundacji Osób Niepełnosprawnych w Podolanach, Gdovii Gdów, Radwan Sport, Fundacji Chomik Ku Dobremu, Fundacji Plenerownia oraz MK 12.31, Gdowskiego UTW, Stowarzyszenia Emerytów i rencistów, Stowarzyszenia Historia i Tradycja, Koła Myśliwych Raba, Koła Pszczelarzy w Gdowie, AKT Niepołomice-Gdów i artystów. Rozmowy sprzyjały wzajemnej wymianie doświadczeń i snuciu planów.

Podsumowanie 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdowskim Sztabie w Centrum Kultury w Gdowie było tym, na co najbardziej czekali wolontariusze tegorocznego finału. Zanim zabłysło światełko do nieba, poznano długo oczekiwaną rekordową kwotę, jaką udało się zebrać czyli 69 322 zł. Jak do tego doszło opowiedziała szefowa gdowskiego sztabu Wioleta Chmiela, dziękując wolontariuszom z Szkoły Podstawowej w Gdowie pod opieką pani Doroty Kasprzyk, z Centrum Kultury w Łapanowie oraz przedstawicielom firm, które włączyły się w zbiórkę i udostępniły miejsce na puszkę stacjonarną (Market Piont, Sklep ARO w Gdowie) i Szkole Podstawowej w Marszowicach, w której po raz pierwszy także wrzucano datki do puszki stacjonarnej oraz całemu sztabowi. Radosnym wolontariuszom zaproszonym na scenę i publiczności zaprezentowano zdjęcia z przygotowań do zbiórki, zbierania datków, wreszcie z rozliczania się wolontariuszy z zawartości swoich puszek, zwieńczonych pamiątkowymi fotografiami na ściance finału. Za kilkutygodniowe przygotowania do tegorocznej edycji WOŚP i ogrom pracy w dniu finału podziękował także wójt Gminy Gdów.

❤Gorąco dziękuję za przygotowanie 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdowie. Wspaniały wynik to efekt...

Opublikowany przez Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas Poniedziałek, 29 stycznia 2024

Wszyscy dali się zaprosić na przepyszne smakowitości przygotowane przez przedstawicieli organizacji pozarządowych działających w gminie Gdów, Gminę Gdów oraz Spółdzielnię Socjalnej "Tradycje Regionalne".

Niezwykle udane Spotkanie Noworoczne zakończono rozmowami o planach na najbliższe miesiące.

Inf. fot. Fb. Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka