środa, 3 lipca 2024 04:30

Na Zakrzówku pierwszeństwo dla krakowian? Radni zdecydują

Autor Mirosław Haładyj
Na Zakrzówku pierwszeństwo dla krakowian? Radni zdecydują

W środę (3 lipca) podczas sesji Rady Miasta Krakowa zapadnie decyzja w sprawie pierwszeństwa mieszkańców stolicy Małopolski. Chodzi o korzystanie z kąpieliska z Parku Zakrzówek.

Otwarte w 2023 r. kąpielisko na Zakrzówku cały czas cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W związku z tym chętni do korzystania z basenów każdego dnia (oprócz poniedziałków, gdy obiekt jest zamknięty) muszą liczyć się ze staniem w kilkugodzinnych kolejkach. Początkowo maksymalna liczba wpuszczanych na teren kąpieliska osób wynosiła 1000 osób, jednak w tym sezonie została ona zmniejszona do 600.

Pierwszeństwo jeszcze w lipcu?

Radni postanowili przygotować projekt uchwały, która ma ustalić pierwszeństwo dla krakowian, którzy chcą skorzystać z kąpieliska.

-Jutro na sesji Rady Miasta Krakowa pojawi się w trybie pilnym projekt uchwały, ustalający pierwszeństwo dla mieszkańców Krakowa, czekających w kolejce do wejścia na teren Zakrzówka. Jeżeli zostanie przegłosowany, zmiana zostanie wprowadzona jeszcze w tym miesiącu - napisała w mediach społecznościowych radna Agnieszka Pogoda-Tota.

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka