sobota, 9 marca 2024 10:02

Nagle zaatakował starszą kobietę, przewrócił ją i zrealizował swój plan

Autor Mirosław Haładyj
Nagle zaatakował starszą kobietę, przewrócił ją i zrealizował swój plan

Policjanci zatrzymali 29-latka z województwa pomorskiego, poszukiwanego pod zarzutem rozboju, a także kradzieży szczególnie zuchwałej. Mężczyznie grozi mu do 18 lat pozbawienia wolności.

Poszukiwania 29-latka rozpoczęli policjanci z Krakowa, którzy opublikowali nagranie z monitoringu przemysłowego. Na wideo widać, jak mężczyzna stoi przed bankomatem, a później atakuje starszą kobietę będącą w tym samym pomieszczeniu. Za chwilę bohater nagrania przewraca kobietę, by chwilę później wyrwać z jej rąk portfel. Do zdarzenia doszło 10 stycznia.

Mundurowi z Krakowa zwrócili się o pomoc do mieszkańców Małopolski z prośbą o pomoc w ustaleniu danych personalnych mężczyzny. Po tym, jak ustalili, że 1 marca podejrzany może znajdować się na dworcu kolejowym w Tarnowie, poprosili o pomoc tarnowskich policjantów.

-Do potwierdzenia tej informacji skierowano policjantów niemundurowych z Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Ci sprawdzili teren Dworca PKP Tarnów, a następnie sprawdzili oczekujący na odjazd pociąg. Wśród pasażerów rozpoznali poszukiwanego mężczyznę, którego wylegitymowali, zatrzymali i przetransportowali do Komisariatu Policji Tarnów-Centrum. Poszukiwany 29-latek bez stałego miejsca zamieszkania, ostatnio przebywający w województwie pomorskim, posiadał przy sobie środki odurzające w postaci mefedronu, metamfetaminy, a także marihuany

-relacjonują policjanci i dodają:

-Mężczyzna został przekazany policjantom, „kryminalnym” z Komisariatu Policji w Krakowie, którzy przewieźli go do stolicy Małopolski. Na miejscu usłyszał zarzut rozboju (280 KK), kradzieży szczególnie zuchwałej (278a kk), a to wszystko w warunkach recydywy.

Mężczyzna tymczasowo przebywa w areszcie. Grozi mu kara 18 lat pozbawienia wolności.

Inf. policja

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka