wtorek, 17 stycznia 2023 15:04

To jedyna taka okazja! Największe lądowe ślimaki świata w krakowskim zoo

Autor Patryk Trzaska
To jedyna taka okazja! Największe lądowe ślimaki świata w krakowskim zoo

Dlaczego nie spędzić ferii ze zwierzętami? Jak co roku krakowski ogród zoologiczny zaprasza dzieci wraz z opiekunami na zimowe spotkania ze zwierzętami od 30 stycznia do 12 lutego. Na uczestników czeka wiele unikatowych atrakcji.

W czasie wycieczek edukatorzy zabiorą uczestników na „Zimową ścieżkę zwiedzania". Opowiedzą nie tylko o gatunkach przystosowanych do trudnych, mroźnych warunków, ale także o egzotycznych, które można zobaczyć w ciepłych pawilonach. W programie wycieczki jest także karmienie zwierząt w minizoo.

Zajęcia w ogrodzie zoologicznym rozpoczynają się w dni powszednie, o godz. 12.00 przed bramą główną. Wycieczki w czasie ferii zimowych są bezpłatne. Należy jednak wykupić bilet wstępu do zoo.

Nową propozycją dla całych rodzin jest spotkanie oko w oko z wielkimi bezkręgowcami w żyrafiarni. Będzie można zobaczyć m.in. sympatycznego Albina – przedstawiciela największych ślimaków lądowych świata i fascynujące, egzotyczne owady.

Uczestnicy dowiedzą się ciekawostek na temat ich życia w środowisku naturalnym i w amatorskich hodowlach. Zajęcia trwają ok. 50 min. i są płatne: dzieci do 15 lat – 5 zł, młodzież i dorośli – 7 zł plus bilety wstępu do zoo.

Warunkiem udziału w warsztatach jest wcześniejsza rezerwacja terminu.

fot. Fundacja Miejski Park i Ogród Zoologiczny w Krakowie/Wikipedia - Radoslaw Nowak

Kraków

Kraków - najnowsze informacje