poniedziałek, 27 maja 2024 10:00

"Nasze serca rozbiły się na miliony kawałków". Nie żyje znany aktor

Autor Mirosław Haładyj
"Nasze serca rozbiły się na miliony kawałków". Nie żyje znany aktor

W niedzielę Krakowski Teatr Komedia poinformował o śmierci Macieja Luśni. Według nieoficjalnych informacji aktor zginął w wypadku samochodowym.

Krakowski Teatr Komedia poinformował w niedzielę, że zmarł aktor Maciej Luśnia. Znany z takich produkcji, jak "Karol — człowiek, który został papieżem", "Różyczka", "Niewidzialna wojna", "Pętla", "Śmierć jak kromka chleba", czy "Przysięga Ireny" aktor miał 56 lat.

– Z ogromnym smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o tragicznej śmierci naszego Przyjaciela i Aktora - Macieja Luśni. Kochany Maćku, nasze serca rozbiły się na miliony kawałków, będzie nam Ciebie brakowało. Łączymy się w bólu z rodziną

– napisał Krakowski Teatr Komedia i dodał:

– Żegnamy Cię Twoim ukochanym poetą Wyspiańskim i fragmentem z "Wyzwolenia": "Tę ziemię ukochałem szałem i w żądzy palącej posiadłem ciałem! Jestem w każdym człowieku, żyję w każdym sercu".

Aktora pożegnała również Szkoła Aktorska SPOT, z którą był związany:

– Z wielkim smutkiem otrzymaliśmy wiadomość o śmierci naszego byłego wykładowcy Macieja Luśni. Dyrekcja Krakowskich Szkół Artystycznych oraz wykładowcy składają Żonie, oraz Synowi, najszczersze kondolencje.

Maciej Luśnia

Maciej Luśnia urodził się 28 listopada 1968 roku w Krośnie. Aktor, reżyser, wykładowca, artysta estradowy oraz twórca piosenek. Absolwent PWST Kraków w 1991 r. (wydział aktorski, magister sztuki).

Fot.: UM Krosno

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka