czwartek, 18 lutego 2021 11:23

Powiat wadowicki. Nauczyciele nie chcą się szczepić preparatem AstraZeneca. Kolejne skutki uboczne wśród pedagogów

Autor Wiktoria Mitura
Powiat wadowicki. Nauczyciele nie chcą się szczepić preparatem AstraZeneca. Kolejne skutki uboczne wśród pedagogów

W powiecie wadowickim na koronawirusa zaszczepiono już setkę nauczycieli. U wielu z nich pojawiają się skutki uboczne: wysoka gorączka, duszności, potworny ból stawów. Czy wszystko jest w porządku ze szczepionką firmy AstraZeneca?

Ministerstwo Zdrowia uważa, że incydentów ze skutkami ubocznymi po szczepionce firmy AstraZeneca jest niewiele. Uspokaja zatem, że wszystko jest z nią w porządku. Cała sytuacja jest o tyle dziwna, że po szczepionkach, chociażby firmy Pfizer, nie słyszy się o wielu skutkach ubocznych. Wychodzi na to, że ma mniejszy wskaźnik skutków ubocznych. Można więc zatem sądzić, że preparat, który jest używany do szczepienia nauczycieli nie jest zbyt dobry?

- Po kilkunastu godzinach dostałam wysokiej gorączki 39 stopni, potworny ból mięśni stawów. Ból był przerażający, jakiego nie znałam, teraz trochę ustąpił, ale nadal czuję się rozbita i osłabiona. Wzięłam zwolnienie z pracy, bo nie jestem w stanie skupić się na lekcji - mówi jedna z nauczycielek z Wadowic, która zgodziła się zaszczepić dla portalu wadowice24.

To nie tylko jeden przypadek. W powiecie wadowickim jest ich więcej. Jak podaje portal wadowice24: „Na ogólny dyskomfort po przerażający ból i gorączkę ma się skarżyć co czwarty zaszczepiony nauczyciel”.

- Traktują nas jak króliki doświadczalne. Ewidentnie ta szczepionka ma więcej skutków ubocznych - dodaje informatorka.

Część nauczycieli, która zgłosiła się na szczepienia w powiecie wadowickim (jest ich aż 679), zastanawia się czy nie wycofać zgody i poczekać na szczepionkę Pfizera. Nauczyciele nie chcą przyjmować preparatu firmy AstraZeneca.

Do podobnych sytuacji dochodziło w Krakowie i Tarnowie. Można się spodziewać, że będzie ich dużo więcej, a może nawet już jest. Szczepionka firmy AstraZeneca to „nie wypał”?

Przeszłam szczepienie preparatem AstraZeneca. Relacja nauczycielki
Docierają kolejne sygnały o powikłaniach, które mają miejsce po przyjęciu szczepionki na koronawirusa. Do tej pory problemy z samopoczuciem zgłosiły nauczycielki z Krakowa. Wśród towarzyszących im objawów znalazły się ból głowy i wysoka temperatura. Problemy mieli też zaszczepieni pedagodzy z Tarnow…
Kraków. “Ból głowy, wymioty, temperatura, problemy ze snem” - nauczycielki z powikłaniami po szczepionce
Kraków wiadomości. Krakowscy nauczyciele, którzy przyjęli szczepionkę AstraZeneca i sygnalizują złe samopoczucie. Sprawę nagłośnił krakowski radny.

info: wadowice24.pl

koronawirus najnowsze informacje
Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje