czwartek, 15 lipca 2021 06:27

Neumann: Wierzcie nauce, a nie idiotom. Posłowie PO odwiedzili Bochnię

Autor Mirosław Haładyj
Neumann: Wierzcie nauce, a nie idiotom. Posłowie PO odwiedzili Bochnię

W środę (14 lipca) politycy Platformy Obywatelskiej odwiedzili Małopolskę. W Bochni klub reprezentowali: Sławomir Neumann, Urszula Augustyn, Małgorzata Chmiel i Mateusz Bochenek.

Do Bochni przyjechało czterech polityków PO: Sławomir Neumann, Urszula Augustyn, Małgorzata Chmiel i Mateusz Bochenek. W spotkaniu wzięli również udział lokalni działacze PO i Krzysztof Nowak, radny sejmiku małopolskiego.

Politycy zostali zapytani o to, co można zrobić, by zachęcić ludzi do szczepień.

– Jeżeli mamy możliwości zaszczepienia, to niekorzystanie z tego jest dla mnie czymś niezrozumiałym. Ja nie rozumiem ludzi, którzy są gotowi jechać na safari do Afryki i tam są szczepienia które muszą przebyć i bez dyskusji się zaszczepią, nawet nie wiedzą na co, a tutaj…

– wyjaśniał cytowany przez portal bochnian.pl poseł Neumann i dodał

– Ponad 60 tys. ludzi zmarło na Covid w Polsce. Kilkaset tysięcy więcej zachorowało i zmarło z innych powodów. Jak można być takim idiotą, że w internecie jest większa wiedza niż ta medyczna? Ja zachęcam cały czas: wierzcie nauce, a nie idiotom, proste!

Zdaniem posłanki Urszula Augustyn edukacja na temat szczepień jest zadaniem rządzących i to na nich spoczywa odpowiedzialność za powodzenie akcji szczepień:

– Jedną rzecz chciałabym jeszcze podkreślić: to wszystko jest dzisiaj w rękach rządzących to oni mają na to pieniądze, mają instrumenty, mają środki. Edukacja na temat szczepień także do nich należy. I to jest także ich odpowiedzialność.

Sławomir Neuman wyjaśnił, jak jeszcze można zachęcić Polaków do szczepień:

– Zachęta mogłaby być jedna: ci, którzy mają „paszport covidowy” mogą korzystać z różnego rodzaju usług, koncertów, ci którzy nie są zaszczepieni, mają ten dostęp ograniczony.

Spotkanie polityków PO z dziennikarzami odbywało się w sąsiedztwie szpitala, na co zwróciła uwagę Urszula Augustyn:

– Stoimy w nieprzypadkowym miejscu. Służba zdrowia przeżywa i przeżywać będzie poważne turbulencje

Sławomir Neumann przypomniał o planach rządu wobec szpitali:

– Szpitale takie jak ten w Bochni, które sobie dobrze radzą, mają być zabierane przez władze centralne. Ktoś wpadł na „genialny” pomysł na Nowogrodzkiej, że lepiej będzie się zarządzać szpitalem w Bochni, czy w Brzesku – z Warszawy. Takich geniuszy już Polska przeżywała, to było od 45. roku do 90., ze skutkiem wiadomym. Teraz ci „geniusze” wrócili pod nowym sztandarem i chcą przejmować i zabierać szpitale samorządom.

Zdaniem Neumanna jedynie nacisk społeczny może sprawić, że władza wycofa się ze swoich decyzji:

– Naszą walką jest wspieranie samorządów. I też prośba do wszystkich mieszkańców Bochni i sąsiednich powiatów: nie pozwólcie sobie odbierać szpitali. Pomysł przejmowania szpitali jest czymś absurdalnym, co będzie szkodliwe dla całego systemu – podkreślał poseł PO. – Jesteśmy tu po to aby o tym mówić i prosić państwa o obronę tych szpitali. Musi być nacisk społeczny, żeby władza się z głupich decyzji wycofała.
koronawirus najnowsze informacje

Inf.: bochnianin.pl
Fot.: wikipedia

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje