środa, 16 września 2020 07:25

Nie będzie niższych stawek za śmieci w Nowym Sączu

Autor Aleksandra Tokarz
Nie będzie niższych stawek za śmieci w Nowym Sączu

Radni z klubu PiS Wybieram Nowy Sącz chcieli przywrócenia opłat za śmieci, w wysokości 7,50 zł od osoby miesięcznie. Na wczorajszej sesji rady miasta projekt tej uchwały nie uzyskał jednak większości głosów.

Radni tłumaczyli, że podnoszenie opłaty do 19 złotych nie ma precyzyjnego wyjaśnienia. Radna Teresa Cabała tłumaczyła w imieniu wnioskodawców, że podwyżka jest konieczna, ale wracając do kwoty pierwotnej w najbliższym czasie uda się wypracować realną kwotę za odbiór i zagospodarowanie odpadów. Radna dodała, że wszyscy wiedzą, że niskich stawek nie uda się długo utrzymać.

Wiceprezydent Artur Bochenek zauważył, że zniesienie podwyżek mogłoby w obecnej sytuacji narazić miasto na duże straty. "Jeśli nie byłoby tej stawki, musielibyśmy dopłacić 6 milionów złotych w tym roku" - mówił.

Ostatecznie za projektem opowiedziało się tylko dziewięcioro członków klubu PiS Wybieram Nowy Sącz. Radni Krzysztof Głuc, Krzysztof Dyrek i Ilona Orzeł wstrzymali się od głosu. Przy 11 głosach przeciw oddanych przez radnych Koalicji Nowosądeckiej i Koalicji Obywatelskiej, pomysł został odrzucony.

fot. ilustracyjne

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje