piątek, 25 czerwca 2021 11:57

Nie chcesz się szczepić? Może zadzwonić telefon...

Autor Norbert Kwiatkowski
Nie chcesz się szczepić? Może zadzwonić telefon...

Od piątku, 25 czerwca br. rusza akcja dzwonienia do osób, które jeszcze nie przyjęły szczepionki przeciwko koronawirusowi. - To będzie milion połączeń podczas których będzie można umówić się na szczepienie - deklaruje Adam Niedzielski.

- Widzimy spadek zainteresowania. Mówiłem, że czerwiec będzie miesiącem, kiedy dojdzie do pewnego przesilenia, kiedy ludzie nie będą czekali na szczepienia, tylko szczepienia na ludzi. Uruchamiamy różne instrumenty, które mają zachęcić do szczepienia - powiedział Adam Niedzielski.

Rzef resortu zdrowia podkreśla, że najważniejszą obecnie rolą dla państwa jest dotarcie do tych, którzy wyrażali chęć szczepienia.  - Jeszcze w tej grupie chętnych jest do kogo dotrzeć.

Bardzo ciekawie prezentują się statystyki sondażu United Surveys dla DGP i RMF FM. Najbardziej atrakcyjnymi zachętami do szczepień według Polaków są paszport covidowy (34,2 proc.) i praktyczne udogodnienia, czyli możliwość przyjęcia drugiej dawki w dowolnym punkcie (21 proc.). Z kolei dla 7,3 proc. ważnym bodźcem jest loteria i możliwość wygrania nagrody.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia

Foto: Kancelaria Premiera

Małopolska - najnowsze informacje