wtorek, 12 grudnia 2023 14:17

Znaleźli plecak z gotówką. Nie czekali na znaleźne. Ruszyli na zakupy

Autor Marzena Gitler
Znaleźli plecak z gotówką. Nie czekali na znaleźne. Ruszyli na zakupy

Dwoje mieszkańców powiatu wielickiego wykorzystało nieuwagę pasażerki, która pozostawiła na przystanku plecak z pieniędzmi, dokumentami oraz kartą płatniczą. Zamiast oddać zgubę, ruszyli na zakupy. Policja odzyskała część gotówki.

7 grudnia br. mieszkanka gminy Wieliczka zgłosiła w Komendzie Powiatowej Policji w Wieliczce, że tego dnia, na pętli autobusowej w Brzegach, ktoś przywłaszczył sobie jej plecak, który tam pozostawiła. Znajdowały się w nim m.in. dokumenty, 2500 zł w gotówce oraz jej karta płatnicza.

Wieliccy kryminalni sprawdzili, że skradzioną kartą zapłacono w kilku placówkach handlowych na terenie Wieliczki. Policjanci szybko namierzyli osoby, które zamiast zgłosić znalezienie zguby, ruszyli na zakupy. Jak się okazało to para znana wielickim kryminalnym w związku z dokonanymi wcześniej przestępstwami.

11 grudnia 31-letnia kobieta oraz jej 42-letni partner - mieszkańcy powiatu wielickiego zostali zatrzymani w ich miejscu zamieszkania. Funkcjonariuszom udało się odzyskać przywłaszczone przez nich przedmioty oraz gotówkę w kwocie 2400 zł. 12 grudnia oboje usłyszeli każdy po 9 zarzutów. Wspólnie dokonali przestępstwa przywłaszczenia, a następnie czterokrotnie posłużyli się kartą, co w świetle prawa traktowane jest jako kradzież z włamaniem, a także czterokrotnie próbowali dokonać tego samego przestępstwa. Za te czyny grozi im teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

fot. ilustracyjna pixabay.com

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka