środa, 14 lipca 2021 06:46

„Nie musicie zaglądać przez okna!” Kamil Stoch zaprasza do Kamilandu!

Autor Mirosław Haładyj
„Nie musicie zaglądać przez okna!” Kamil Stoch zaprasza do Kamilandu!

Utytułowany skoczek narciarski, Kamil Stoch otworzył w Zakopanem swoje muzeum.

W Zakopanem przy ul. Tetmajera 6 powstało muzeum Kamila Stocha - Kamiland. O otwarciu poświęconego skoczkowi muzeum sportowiec poinformował za pośrednictwem Facebooka:

– Wybaczcie, że tak późno ale dużo się ostatnio działo. Nie musicie zaglądać przez okna, drzwi zostały otwarte. Zapraszam!!!
Dajcie znać jak wrażenia.

Co można zobaczyć w Kamilandzie?

W galerii znajdują się wszystkie sportowe trofea Kamila, liczne pamiątki i fotografie. Z bliska podziwiać można prawie pół tysiąca eksponatów, w tym między innymi medale olimpijskie, Złote Orły czy Kryształowe Kule. Przewodnikiem po tym miejscu jest… sam Kamil, który w przekazach audiowizualnych opowiada o najciekawszych momentach swojej sportowej kariery. Z myślą o najmłodszych, ale i o największych fanach skoków narciarskich, przygotowano pomieszczenie, w którym poznać można ten sport od kuchni. Niebotycznie długie narty, narzędzia do ich serwisowania, kombinezony, a nawet igielit – wszystko na wyciągnięcie ręki.

Kolekcja trofeów to siedem sal ekspozycyjnych o odmiennym charakterze, chronologicznie opowiadających historię wzlotów i upadków mistrza, jego wyboistą, ale jakże inspirującą drogę na szczyt.

Kiedy się wybrać?

Muzeum można zwiedzać codziennie od 10:00 do 18:00.

Inf. i foto: Facebook, stoch.org

Podhale

Podhale - najnowsze informacje