piątek, 16 kwietnia 2021 13:00

Nie Pompujesz – Nie Jedziesz, czyli największy w Polsce cykl zawodów na pumptrackach

Autor Głos 24
Nie Pompujesz – Nie Jedziesz, czyli największy w Polsce cykl zawodów na pumptrackach

Będzie to prawdziwe święto dla wszystkich rowerzystów i hulajnogowców! Tego dnia każdy, niezależnie od umiejętności, będzie mógł rozpocząć walkę o punkty do klasyfikacji cyklu czy o awans do wielkiego finału, który odbędzie się we wrześniu w Nowej Soli!

8 maja pumptrack w Polance Wielkiej będzie najważniejszym torem w Polsce! To tutaj zjadą się spragnieni pumptrackowych emocji zawodnicy oraz znakomici rowerzyści ekstremalni jak: Szymon Godziek czy Bartosz Giemza!

Cykl, który od początku wywołuje dużo pozytywnych emocji to nie tylko sportowa rywalizacja, ale przede wszystkim dobra zabawa i znakomicie spędzony czas. Na zawodach oprócz walki czekać będą na uczestników liczne atrakcje. To między innymi strefa chillout`u od Red Bulla, testy rowerów NS Bikes, Food Trucki (m.in. Wuszt z Karry) czy muzyczne dźwięki DJ`ów.

Zawodnicy będą mogli liczyć na profesjonalne zdjęcia z wyścigu, które organizator udostępni w swoich kanałach informacyjnych. Będzie to z pewnością znakomita pamiątka.

Do rywalizacji organizator cyklu, Sfera Sportu, zaprasza każdego, niezależnie od umiejętności. W tym celu przygotowano kilka kategorii startu, aby każdy znalazł coś dla siebie.

Pamiętać jednak należy o rejestracji do zawodów. Odbywają się one wyłącznie on-line na stronie  www.pompuje.pl. Na miejscu zawodów nie będzie możliwości rejestracji do zawodów.

Jak wygląda rywalizacja w rundzie eliminacyjnej?

Rywalizacja polega na jeździe indywidualnej na czas z wykorzystaniem profesjonalnego pomiaru czasu. W pierwszej fazie zawodów każdy z zawodników posiada dwie próby, z której pod uwagę bierze się lepszy wynik. Następnie na podstawie uzyskanych czasów w każdej z kategorii, awans do drugiej fazy uzyskuje 16 najlepszych zawodników. W finałowej części zawodów dobieramy zawodników w pary, w których rywalizacja odbywa się systemem play-off (przegrany odpada, zwycięzca przechodzi dalej).

O co walczymy?

W każdej rundzie zawodnicy walczą o nagrody oraz o punkty do klasyfikacji generalnej całego cyklu. Oczywiście nie trzeba startować we wszystkich rundach. Można wystartować tylko w jednej. Ponadto w kategorii PRO oraz Kobiety do wywalczenia jest awans do Wielkiego Finału cyklu. Awans ten otrzyma trzech najlepszych w rundzie z kategorii Pro oraz Kobiety. Łącznie do wielkiego finału w Nowej Soli awansuje 24 zawodników (21 wyłonionych z eliminacji + 3 dzikie karty wręczone przez organizatora).

Szczegóły wydarzenia:

Data: 08.05.2021

Kategorie: PRO, Amator, KIDS (od 6 do 12 lat), Hulajnoga, Kobiety

Godzina: treningi i odbiór numerów startowych od 12:00 – 13:45, start zawodów 14:00

Zapisy: wyłącznie na stronie www.pompuje.pl (brak możliwości zapisów na miejscu)

Wpisowe: 0 złotych

Goście specjalni: Szymon Godziek, Bartosz Giemza

Pozostałe rundy: 29.05.2021 – Rybnik – Wiśniowiec, 21.08.2021 – Bełchatów, 04.09.2021 – Nowa Sól, 05.09.2021 – Nowa Sól (Wielki Finał)

Więcej szczegółów i aktualne informacje na: FACEBOOK.PL/pompuje INSTAGRAM.COM/pompuje_pumptrack

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje