poniedziałek, 20 listopada 2023 09:56

"Nie z nami te numery". Brytyjczyk próbował oszukać funkcjonariuszy na lotnisku Kraków - Balice

Autor Norbert Kwiatkowski
"Nie z nami te numery". Brytyjczyk próbował oszukać funkcjonariuszy na lotnisku Kraków - Balice

Praca służb na lotnisku Kraków Airport w Balicach nie należy do najłatwiejszych. Niemal codziennie nasi funkcjonariusze muszą się mierzyć z próbą nielegalnego dostania się do naszego kraju, a jednym z podstawowych problemów wśród cudzoziemców są nieaktualne lub niepełne dokumenty.

14 listopada, do odprawy w lotniczym przejściu granicznym w Krakowie - Balicach z Bristolu stawił się obywatel Wielkiej Brytanii. Cudzoziemiec okazał paszport wydany przez władze Wielkiej Brytanii, w którym wyrwane zostały strony. Dokument nie mógł stanowić podstawy wjazdu do Polski.

Brytyjczyk został przesłuchany w charakterze świadka i złożył stosowne zeznania. Komendant Palcówki SG w Krakowie-Balicach wydał mu decyzję o odmowie wjazdu do RP. Z uwagi na fakt, iż natychmiastowy odlot cudzoziemca do Bristolu nie był możliwy, przebywał on  w pomieszczeniach dla cudzoziemców, którym odmówiono wjazdu znajdujących się w MPL Kraków - Balice.

Wieczorem obywatel Wielkiej Brytanii opuścił terytorium RP, udając się samolotem rejsowym do Londynu.

To nie koniec kłopotów Brytyjczyka. Powyższy czyn wyczerpał znamiona przestępstwa z art. 276 Kodeksu karnego (tj. Kto niszczy, uszkadza, czyni bezużytecznym, ukrywa lub usuwa dokument, którym nie ma prawa wyłącznie rozporządzać, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2). W związku z tym, materiały sprawy zostaną przekazane do właściwej prokuratury.

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje

Rozrywka