poniedziałek, 3 października 2022 14:12

Nie żyje ks. Józef Giera. Miał 86 lat

Autor Katarzyna Jamróz
Nie żyje ks. Józef Giera. Miał 86 lat

W sobotę (1 października) w wieku 86 lat zmarł ks. Józef Giera, były proboszcz parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Brzesku-Słotwinie i parafii pw. św. Józefa Rzemieślnika w Maszkienicach. Jako emeryt zamieszkał w Szczucinie (powiat dąbrowski).

Przyszedł na świat 22 sierpnia 1936 roku w Łęce Szczucińskiej. Święcenia kapłańskie przyjął 26 czerwca 1960 roku w Tarnowie z rąk biskupa Karola Pękali.

– Z dniem 14 września 1984 roku został mianowany na urząd proboszcza parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Brzesku. W dniu 16 sierpnia 1994 roku otrzymał nominację na urząd proboszcza parafii pw. NMP Wniebowziętej w Przeczycy. Z dniem 12 września 1994 roku został mianowany na urząd proboszcza parafii pw. św. Józefa Rzemieślnika w Maszkienicach. Urząd proboszcza parafii Maszkienice pełnił do 19 sierpnia 2006 roku, po czym zamieszkał w charakterze rezydenta w parafii Szczucin. Ponadto sprawował obowiązki dekanalnego duszpasterza rodzin oraz notariusza dekanatu Brzesko, a także ojca duchownego dekanatu Szczepanów

– czytamy na stronie diecezji tarnowskiej.

Ks. Józef Giera był katechetą młodzieży w Moszczenicy, Bieczu i Bochni. W 1983 roku otrzymał diecezjalne odznaczenie Expositorium Canonicale, a w 1985 roku diecezjalny przywilej Rochetto et Mantoletto.

Ciało zmarłego zostanie wprowadzone do kościoła parafialnego w Szczucinie we wtorek (4 października) o godzinie 15. Msza święta pogrzebowa odbędzie się w kaplicy cmentarnej w Szczucinie w środę (5 października) o godzinie 13, po której ciało zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu, w rodzinnym grobowcu.

Opublikowany przez Parafia pw. Św. Marii Magdaleny w Szczucinie-oficjalna strona parafii Niedziela, 2 października 2022

Fot. Ilustracyjne/Unsplash

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje

Rozrywka