sobota, 25 czerwca 2022 08:28

Nie żyje Ryszard Wasiluk. "Będzie nam ogromnie brakowało jego fachowej wiedzy, spokoju i życiowego doświadczenia"

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Nie żyje Ryszard Wasiluk. "Będzie nam ogromnie brakowało jego fachowej wiedzy, spokoju i życiowego doświadczenia"

W piątek (24 czerwca) w wieku 69 lat odszedł komendant Straży Miejskiej w Nowym Sączu, Ryszard Wasiluk.

– Z głębokim żalem przyjąłem wiadomość o nagłej śmierci Komendanta Straży Miejskiej Ryszarda Wasiluka. Ryszard Wasiluk odszedł niemal w trakcie wykonywania obowiązków służbowych, bowiem jeszcze wczoraj brał udział w posiedzeniu Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w ratuszu. Będzie nam ogromnie brakowało Jego fachowej wiedzy, spokoju i życiowego doświadczenia. Cześć Jego pamięci!

– powiedział prezydent Ludomir Handzel.

Ryszard Wasiluk urodził się 26 stycznia w Paczkowie. W Nowym Sączu mieszkał od 1958. Ukończył Technikum Samochodowe w Nowym Sączu, Wyższą Oficerską Szkołę Samochodową w Pile (1977) oraz Akademię Pedagogiczną w Krakowie. Przez 15 lat był oficerem Wojska Polskiego (służby czołgowo-samochodowe WP, Sanok, Rzeszów, 1977-1988). W 1990 roku został oficerem sądeckiej Policji. Pracował w Wydziale Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Nowym Sączu oraz w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Był negocjatorem policyjnym. W 1997 roku został odznaczony ,,Srebrnym Krzyżem Zasługi” oraz ,,Złotym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju”. Komendant Staży Miejskiej w Nowym Sączu w latach 2005 – 2011 i 2018 – 2022.

Inf./Fot. UM Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje