poniedziałek, 10 kwietnia 2023 16:40

Nietypowa akcja w Lany Poniedziałek. Koziołek na krakowskim osiedlu

Autor Marzena Gitler
Nietypowa akcja w Lany Poniedziałek. Koziołek na krakowskim osiedlu

Nietypową interwencję przeprowadzili w świąteczny poniedziałek strażnicy miejscy w Krakowie. Samiec sarny wszedł pomiędzy bloki i zaplątał się porożem w ogrodzenie.

Informację o niecodziennej akcji strażaków zamieścił na Facebooku Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Tomaszowicach, który na zlecenie miasta pomaga dzikim zwierzętom, gdy zachodzi taka potrzeba. Tym razem zgłoszenie mówiło o koziołku, który zaplątał się rogami w siatkę na jednym z krakowskich osiedli. W ratowaniu go pomogła Straż Miejska w Krakowie. "Bardzo dziękuję za Waszą bezcenną pomoc w zabezpieczeniu, odłowieniu i wypuszczeniu do lasu kozła sarny, który w Lany Poniedziałek zapędził się między krakowskie osiedla. To była dobra, szybka i zdecydowana akcja. Dobrze że zawsze można na Was liczyć - nawet w świąteczne dni. Serdeczne pozdrowienia dla dyżurnego SM Marka Stochela z NH - na twoim dyżurze zawsze musi dziać się coś mocnego" - podsumował ośrodek.

Straż Miejska Miasta Krakowa Bardzo dziękuję za Waszą bezcenna pomoc w zabezpieczeniu, odłowieniu i wypuszczeniu do lasu...

Opublikowany przez Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Tomaszowicach Poniedziałek, 10 kwietnia 2023

Koziołek został uwolniony z pułapki i przewieziony w bezpieczne miejsce - najprawdopodobniej do Lasu Wolskiego.

fot. Straż Miejska Miejska Miasta Krakowa

Kraków

Kraków - najnowsze informacje