wtorek, 8 listopada 2022 12:41

Niezapomniane lekcje pływania z Otylią Jędrzejczak w Myślenicach

Autor Marzena Gitler
Niezapomniane lekcje pływania z Otylią Jędrzejczak w Myślenicach

Ponad stu dwudziestu młodych adeptów pływania wzięło udział w kolejnej odsłonie akcji Otylia Swim Tour, która odbyła się w Myślenicach, na krytej pływalni Centrum Wodne Aquarius. To kompleksowe zajęcia dla dzieci oraz ich rodziców przygotowane przez Fundację Otylii Jedrzejczak. W wydarzenie zaangażowała się Gmina Myślenice pod patronatem burmistrza Jarosława Szlachetki.

– Jestem szczęśliwa, że jesteśmy w Myślenicach po raz drugi, bo to znaczy, że swoje działania, które wykonaliśmy przy pierwszym projekcie, były wykonane profesjonalnie i przyniosły efekt, więc burmistrz miasta nam zaufał i nas zaprosił kolejny raz. Jestem dumna z tego, że dojeżdżamy do miasta, w którym pływanie ma znaczenie, w którym pływanie jest ważne i w którym liczba osób, które biorą udział na w naszym projekcie, jest w bardzo duża – mówi Otylia Jędrzejczak.

Sztab trenerów najlepszej polskiej pływaczki w historii, obejmujący nie tylko trenerów pływania, ale również specjalistów przygotowania motorycznego, przez kilka godzin szkolił dzieci z Myślenic i okolic. W ramach zajęć dla rodziców, w Myślenicach odbyły się spotkania z dietetykiem sportowym oraz psychologiem sportu. Część praktyczna zajęć odbywała się na myślenickim basenie, natomiast na teorię dotyczącą dbałości o dietę i zdrowe odżywianie dzieci oraz ich rodzice przenieśli się do Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Myślenicach.

inf. i fot. UMiG Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje