poniedziałek, 4 października 2021 09:18

Wielkie gwiazdy kobiecego sportu zawitają do Myślenic. Tak się promuje aktywność fizyczną

Autor Norbert Kwiatkowski
Wielkie gwiazdy kobiecego sportu zawitają do Myślenic. Tak się promuje aktywność fizyczną

Już w najbliższą środę (6 października) w hali widowiskowo-sportowej w Myślenicach odbędzie się niezwykła lekcja wychowania fizycznego prowadzona przez mistrzynie polskiego sportu. Zajęcia z uczennicami, które zapiszą się na trening poprowadzą: Otylia Jędrzejczak, Ewa Swoboda, Anna Szafraniec-Rutkiewicz i Patrycja Czepiec-Golańska.

Zgłoszenia dziewcząt do lekcji w-f można dokonać na stronie www.mistrzyniewszkolach.pl

Ambasadorka programu Otylia Jędrzejczak rozmawiała w sprawie rozpoczęcia programu w Myślenicach z burmistrzem Jarosławem Szlachetką kilka tygodni temu i tym samym Gmina Myślenice jest pierwszym przystankiem, podczas którego mistrzynie sportu spotkają się z uczennicami. Projekt „Mistrzynie w Szkołach” organizuje Fundacja Otylii Jędrzejczak, a w zajęciach uczestniczą uczennice z ostatnich klas szkół podstawowych oraz ze szkół średnich.

- To jest grupa wiekowa, w której wśród dziewcząt jest najniższa frekwencja na lekcjach wychowania fizycznego. My przyjedziemy do Myślenic po to, by pokazać, że lekcja wychowania fizycznego jest ważna i fajna. Mam nadzieję, że dzięki temu, że razem z nimi ćwiczyć będą mistrzynie sportu, przekonają się, jak istotna w życiu jest aktywność fizyczna – mówi Otylia Jędrzejczak.

Projekt „Mistrzynie w szkołach” współfinansowany jest przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Foto: Gmina i Miasto Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje