wtorek, 21 lipca 2020 12:38

Nowe Brzesko: Tymczasowy most pontonowy otwarty!

Autor Wiktoria Mitura
Nowe Brzesko: Tymczasowy most pontonowy otwarty!

Od dzisiaj tymczasowy most na rzece Wiśle pomiędzy Sierosławicami a Świniarami jest otwarty. Co prawda z kilkudniowym opóźnieniem, ale mieszkańcy mogą odetchnąć z ulgą i w pełni korzystać z mostu. Ale na pewnych zasadach! Jakich?

Tymczasowy most Pontonowy na rzece Wiśle pomiędzy miejscowościami Sierosławice (Gmina Nowe Brzesko) i Świniary (Gmina Drwinia) jest od dzisiaj czynny. Mieszkańcy mogą w pełni z niego korzystać do 30 sierpnia. Jednak UGiM Nowe Brzesko prosi o przestrzeganie kilku zasad.

  • Przejazd wyłącznie dla pojazdów o masie całkowitej do 3,5 tony.
  • Dopuszcza się ruch pieszy.
  • Rowerzyści oraz motocykliści mogą tylko i wyłącznie przeprowadzać swoje pojazdy.
  • Bezwzględny zakaz przeprawiania się konno, zaprzęgiem konnym oraz przeprowadzania bydła.

Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” wydało komunikat informujący o braku możliwości przepłynięcia Wisły w km 133.

PAŃSTWOWE GOSPODARSTWO WODNE WODY POLSKIE, REGIONALNY ZARZĄD GOSPODARKI WODNEJ W KRAKOWIE INFORMUJE, ŻE W DNIACH 20.07.2020 R. DO 30.08.2020 R. NIE BĘDZIE MOŻLIWOŚCI PRZEPŁYNIĘCIA WISŁY W KM 133,  W ZWIĄZKU Z BUDOWĄ TYMCZASOWEGO MOSTU PONTONOWEGO W MIEJSCOWOŚCI SIEROSŁAWICE-ŚWINIARY, (NA PODSTAWIE DECYZJI DYREKTORA URZĘDU ŻEGLUGI ŚRÓDLĄDOWEJ W KRAKOWIE ZNAK: NZKR.601.2.2020.RS Z DNIA 06.07.2020 R.).

info i foto: UGiM Nowe Brzesko

Proszowice - najnowsze informacje