czwartek, 22 października 2020 13:56

Koronawirus. Nowe obostrzenia poznamy dopiero w piątek

Autor Wiktoria Mitura
Koronawirus. Nowe obostrzenia poznamy dopiero w piątek

Zapowiadane przez premiera i ministra zdrowia nowe ograniczenia mające zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa zostaną ogłoszone w piątek o godzinie 11.

Premier Mateusz Morawiecki informował w środę, że będzie rekomendował na posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, by od soboty cała Polska była strefą czerwoną, a także by od przyszłego tygodnia nauczanie w wyższych klasach szkół podstawowych odbywało się zdalnie lub w sposób hybrydowy. Decyzje miały zostać ogłoszone w czwartek.

„Ze względu na trwające prace parlamentarne i głosowania w Sejmie konferencja prasowa dotycząca nowych zasad bezpieczeństwa odbędzie się jutro” - poinformował w czwartek rzecznik rządu Piotr Müller.

W czwartek rano w Sejmie odbyło się drugie czytanie projektu ustawy, autorstwa PiS, dotyczącego walki z epidemią koronawirusa, który zakłada m.in. podwyższenie wynagrodzeń pracowników medycznych kierowanych przez wojewodów do walki z epidemią. O godz. 13.30 miały odbyć się głosowania nad projektem, jednak przerwa w obradach została przedłużona do godz. 14.30.


Aktualizacja 23.10.2020 11:30:

Konferencja Premiera Mateusza Morawieckiego. Poznaliśmy nowe obostrzenia:

Premier: Od jutra cała Polska czerwoną strefą! Zamknięta gastronomia i szkoły
W piątek, 23 października premier poinformował o nowych obostrzeniach. Artykuł jest edytowany. Rząd zdecydował, że uczniowie klas 4-8 wszystkich szkól podstawowych od poniedziałku przechodzą na zdalny tryb nauki. > - W godz. od 8 do 16 dzieci i młodzież do 16. roku życia nie będą mogły same wych…

Małopolska - najnowsze informacje