czwartek, 20 lipca 2023 06:10

Nowe prawo zaskoczyło kierowców. Policja wystawiła tysiące mandatów

Autor Norbert Kwiatkowski
Nowe prawo zaskoczyło kierowców. Policja wystawiła tysiące mandatów

Od 1 lipca weszła w życie nowelizacja przepisów dotyczących między innymi zakazu wyprzedzania dla ciężarówek na autostradach i drogach szybkiego ruchu. Taki obrót spraw - zaskoczył kierowców ciężkiej maszynerii w całej Polsce, co za skutkowało tysiącami wystawionych mandatów.

Dla przykładu, po zaledwie jednodniowej akcji na odcinkach A4 i A8, a także S3, S5 i S8 dolnośląska policja skontrolowała aż 825 samochodów,  po czym zdecydowała się ukarać aż 530 kierowców, mandatami za różnego rodzaju wykroczenia.

Podobnie było w wielu innych regionach Polski, w tym Małopolsce. Warto zwrócić uwagę, że do kontrolowania dróg policjanci wykorzystywali nie tylko oznakowane i nieoznakowane radiowozy oraz motocykle policyjne, ale namierzali też z powietrza - latając dronami policyjnymi, co mocno zaskakiwało nieświadomych kierowców.

To nie koniec policyjnych akcji. Z racji tego, że mamy wakacje - funkcjonariusze odbywają szereg spotkań z dziećmi, gdzie tłumaczą im zasady bezpiecznego wypoczywania, choćby nad wodą. Jedno z takich spotkań było z dziećmi na półkolonii w Szkole Podstawowej nr 82 w Krakowie. Omówione zostały najważniejsze zasady dotyczące ruchu drogowego, a także reguły związane z wypoczynkiem nad wodą.

Foto:

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka