niedziela, 22 marca 2020 09:36

Nowe zjawisko w Chinach - Koronawirusa przywożą ludzie z zagranicy

Autor Manuel Langer
Nowe zjawisko w Chinach - Koronawirusa przywożą ludzie z zagranicy

W Chinach pojawiło się nowe, dające do myślenia zjawisko - nastąpiło coś, co eksperci nazywają drugą falą zakażen - koronawirusa przywożą do kraju ludzie przybyli z zagranicy.

Jeszcze niedawno Chiny ogłosiły, że zbliżają się do końca epidemii, ostatnio święowano pierwszy dzień bez jakichkolwiek nowych zachorowań w całym kraju. Ta sytuacja niestety należy już do przeszłości: w ciągu ostatniej doby - w sobotę - stwierdzono 46 nowych przypadków zarażenia koronawirusem. Z wyjątkiem jednego przypadku wszystkie dotyczą osób, które do Chin przyjechały z zagranicy.

Władze podejrzewają, że największym problemem dla kraju pod tym względem będą powracajacy z zagranicznych uczelni cińscy studenci, których jest bardzo dużo rozsianych po całym świecie. W Państwie Środka wszystkich powracajacych z zagranicy obowiązuje dwutygodniowa kwarantanna, którą muszą przejść na własny koszt. Władz nie są w stanie jednak w pełni kontrolować niektórych swoich przygranicznych terenów i ludzi próbujących  przekroczyć granicę nielegalnie.

Europa i świat - najnowsze informacje