poniedziałek, 4 października 2021 08:00

Nowoczesne kotły na pellet ECO PELL — co je wyróżnia?

Autor Artykuł sponsorowany
Nowoczesne kotły na pellet ECO PELL — co je wyróżnia?

Kotły na pellet zyskują coraz większą popularność w naszym kraju. Wszystko za sprawą ekologii oraz licznych dofinansowań do ich montażu. Dlatego też na rynku można znaleźć coraz więcej producentów oferujących te urządzenia grzewcze. Szczególną uwagę przykuwa jednak oferta polskiego producenta kotłów grzewczych firmy Metalteres i jego kotły ECO PELL. Co wobec tego je wyróżnia na tle innych modeli?

Przeznaczenie kotłów grzewczych ECO PELL

Kotły na pellet ECO PELL to urządzenia grzewcze, które przystosowane są do pracy w wodnych instalacjach grzewczych systemu otwartego lub opcjonalnie systemu zamkniętego -

z wbudowaną miedzianą wężownicą schładzającą montowaną w całym płaszczu wymiennika, co jest rozwiązaniem unikalnym w skali kraju.

Kocioł z wężownicą schładzającą posiada również zabezpieczenie BVTS, które w przypadku wzrostu temperatury powyżej 95 stopni automatycznie dopuszcza zimną wodę z sieci do wężownicy schładzającej, wychładzając kocioł. Dzięki temu ich użytkowanie jest w pełni bezpieczne.

Kotły grzewcze producenta Metalteres pozwalają na ogrzewanie budynków za pomocą pelletu klasy A1 oraz A2, którego średnica granulatu wynosi od 6 do 8 milimetrów, a wilgotność jest nie większa niż 10%. Może być więc w nich spalany zarówno klasyczny pellet drzewny, jak i agro-pellet produkowany ze słomy lub łuski słonecznika.

Jakie kotły na pellet znaleźć można w ofercie firmy Metalteres?

Wśród modeli kotłów grzewczych ECO PELL wyróżnić można ich podział na poszczególne warianty pod względem mocy nominalnej wynoszącej od 12 do 45 kW. Dzięki temu z łatwością można dobrać je do ogrzewania budynków o powierzchni wynoszącej nawet 450 metrów kwadratowych. W zależności od mocy, zastosowane w nich zbiorniki na pellet posiadają także odpowiednią pojemność.

Każde z kotłów na pellet tej marki cechuje się również sprawnością na poziomie od 92 do 96% oraz spełnia klasę emisji 5 zgodną z normą PN-EN 303-5:2012. Dzięki temu z powodzeniem można uzyskać na ich montaż dotacje, chociażby z programu Czyste Powietrze.

Co wyróżnia kotły grzewcze ECO PELL?

Wysoka sprawność, najwyższa klasa emisji oraz szeroki wybór modeli pieców grzewczych Metalteres to jednak nie wszystko, co wyróżnia je na rynku. Urządzenia te zostały bowiem dodatkowo wyposażone w innowacyjne obrotowe komory spalania oraz komory nadmuchowe. Dzięki temu oczyszczają się one samodzielnie z popiołów, spieków i żużli bez spadków mocy podczas tego procesu. Technologia ta sprawia także, że podczas spalania zniwelowane zostały punktowe obciążenia rusztu. Dodatkowo sama komora spalania w kotłach ECO PELL to bezszwowa konstrukcja, przez co jest ona odporna na odkształcenia i pęknięcia, gwarantując tym samym dłuższą żywotność pieca.

Wszystko to sprawia więc, że kotły na pellet ECO PELL to nowoczesne urządzenia grzewcze zapewniające nie tylko ekologiczne i ekonomiczne ogrzewanie budynków, ale także w pełni bezobsługową pracę. Szczegółowe informacje na temat kotłów grzewczych producenta Metalteres znaleźć można natomiast na stronie: https://www.metalteres.com.pl/pl/produkty/biopaliwo-typu-pelet.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje