poniedziałek, 11 lutego 2019 14:05

Nowy Sącz: Ponad dwa miliony dofinansowania na cztery świetlice osiedlowe

Autor Marzena Gitler
Nowy Sącz: Ponad dwa miliony dofinansowania na cztery świetlice osiedlowe

Na Alejach Wolności oraz przy ulicach: Romanowskiego, Stolarskiej i Żółkiewskiego trwają remonty pomieszczeń, w których powstaną świetlice osiedlowe. Na ich utworzenie miasto wyda blisko 3 mln zł. Pomieszczenia zostaną przystosowane do nowych potrzeb i wyposażone będą w odpowiednie meble, sprzęt oraz pomoce i materiały edukacyjne.

Remont pomieszczeń jest możliwy dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego w ramach projektu pod nazwą: „Program działań dotyczący wzmacniania potencjału osobistego oraz integracji mieszkańców miasta poprzez modernizację i adaptację obiektów na cele społeczne – świetlice osiedlowe”.

Świetlice powstają w istniejących, choć wymagających gruntownej modernizacji budynkach, należących do miasta.

Pomieszczenia zostaną przystosowane do nowych potrzeb i wyposażone będą w odpowiednie meble, sprzęt oraz pomoce i materiały edukacyjne, książki i gry, komputery z dostępem do internetu oraz urządzenia służące do ćwiczeń rekreacyjnych. Zaplanowano także przygotowanie miejsc, gdzie w ciszy będzie można odrobić zadanie domowe czy poczytać książki i czasopisma.

W placówkach będą prowadzone zajęcia tematyczne, a także kółka zainteresowań czy przedsięwzięcia kultywujące lokalne tradycje i zwyczaje. Będą z nich mogli korzystać mieszkańcy Nowego Sącza niezależnie od wieku: dzieci i młodzież oraz osoby dorosłe, głównie seniorzy. Każdy będzie mógł zapisać się na konkretne zajęcia i wziąć w nich udział zupełnie bezpłatnie.

Na zrealizowanie czterech inwestycji Nowy Sącz pozyskał 2 200 682,60 zł z UE.

inf. i foto: UM Nowy Sącz

Zobacz też:

Nowy Sącz: 32 mln na park i świetlice

Nowy Sącz - najnowsze informacje