wtorek, 13 października 2020 08:03

Nowy Sącz: Ruszyła budowa tymczasowego mostu na Kamienicy

Autor Aleksandra Tokarz
Nowy Sącz: Ruszyła budowa tymczasowego mostu na Kamienicy

To dobra wiadomość dla mieszkańców zarówno Nowego Sącza, jak i Kamionki Wielkiej oraz Gminy Grybów. W piątek rozpoczęła się budowa tymczasowego mostu na Kamienicy.

Żołnierze z 3 Batalionu Inżynieryjnego w Nisku pojawili się w Nowym Sączu i rozpoczęli, na specjalnie przygotowanym placu, prace. Tymczasowa przeprawa powstanie nieopodal starego, uszkodzonego mostu.

Pierwsze elementy tymczasowej przeprawy dotarły do Nowego Sącza w piątek, 9 października. Reszta na placu budowy pojawi się w przeciągu tego tygodnia.

-Mam nadzieję, że najpóźniej w przeciągu miesiąca ten most zostanie uruchomiony. Jeżeli pogoda dopisze może uda się ten termin skrócić i wtedy przełom października i listopada to jest realny termin, kiedy będę mógł uruchomić ten most dla mieszkańców Nowego Sącza, ale także dla mieszkańców Kamionki Wielkiej i gminy Grybów – mówił prezydent miasta Ludomir Handzel.

Tymczasowy most zamontowany zostanie na przyczółkach i podporach, które przygotowało miasto.

Most na Kamienicy został zamknięty 22 czerwca. Ruch kołowy i pieszy został całkowicie zawieszony. Najwięcej niedogodności, związanych z zamknięciem przeprawy, mają mieszkańcy gminy Kamionka Wielka. Aby dostać się do miasta muszą korzystać z wyznaczonych objazdów.

fot. Facebook/Prezydent Ludomir Handzel

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje