niedziela, 10 lipca 2022 12:44

Nowy Sącz. Zderzenie samochodu osobowego z autobusem

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Nowy Sącz. Zderzenie samochodu osobowego z autobusem

8 lipca o godzinie 11:21 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu zadysponowane zostały do działań w Nowym Sączu na ulicę Długosza. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na skrzyżowaniu ulic Długosza oraz Mickiewicza doszło do kolizji samochodu osobowego z autobusem. Na miejscu obecni byli ratownicy i policjanci.

Autobusem poza kierującym podróżowało sześciu pasażerów. Jedna osoba została poszkodowana i była pod opieką ratownika medycznego. Pozostałe osoby nie zgłaszały dolegliwości. Samochodem osobowym podróżował również kierowca, który opuścił pojazd o własnych siłach i nie zgłaszał żadnych dolegliwości. Z pojazdu marki Audi wyciekły płyny eksploatacyjne. Występowały utrudnienia w ruchu, gdyż zablokowany był jeden pas jezdni.

-Działania zastępu straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Osoba poszkodowana po przebadaniu pozostała na miejscu zdarzenia. Za zgodą policji oraz w asyście pracowników MPK, kierowca autobusu odjechał na zajezdnię. Po przybyciu pomocy drogowej oraz usunięciu samochodu osobowego dokonano sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Działania strażaków trwały prawie dwie godziny

-relacjonują strażacy z PSP w Nowym Sączu.

Inf. i foto: PSP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje