piątek, 2 września 2022 14:53

Nowy Sącz. Dziś znani mieszkańcy będą czytać "Ballady i romanse". Znamy szczegóły

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Nowy Sącz. Dziś znani mieszkańcy będą czytać "Ballady i romanse". Znamy szczegóły

W sobotę (3 września) władze Nowego Sącza zapraszają na kilka wydarzeń w ramach 11. edycji Narodowego Czytania. Wśród nich 272. koncert u Prezydenta pt. „Mickiewicz, Słowacki, Norwid - najpiękniejsze poezje polskiego  romantyzmu”, wspólne czytanie "Ballad i romansów" i premiera plenerowego spektaklu pt.: „Miej serce i patrzaj w serce”.

W tym roku, ze względu na okrągłą, dwusetną  rocznicę pierwszego wydania tomu poezji Adama Mickiewicza Polacy będą czytać „Ballady i romanse”.

W Nowym Sączu przygotowano z tej okazji kilka wydarzeń:

  • 272. koncert u Prezydenta pt. „Mickiewicz, Słowacki, Norwid - najpiękniejsze poezje polskiego  romantyzmu” w wykonaniu zespołu Piramidy, który odbędzie się 3 września 2022 r. o godz. 17:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu, w ramach obchodów Roku  Romantyzmu Polskiego. Darmowe wejściówki do pobrania na stronie www.mok.nowysacz.pl lub w kasie MOK.
Narodowe Czytanie w Nowym Sączu/ Fot.: Biuro Prasowe i Promocji Urzędu Miasta
  • Również  3 września, w sobotę, o godz. 19:00 władze zapraszają Sądeczan na Planty pod pomnik Adama Mickiewicza, gdzie poezje naszego wieszcza będą odczytywać zaproszeni goście, znani i lubiani przedstawiciele świata kultury, edukacji i polityki (lista poniżej), wraz z aktorami Teatru Robotniczego, z towarzyszeniem Grupy Młodzieżowej Teatru Cudoki-Szuroki.
-Zapraszamy na to piękne wydarzenie, zapewniamy niezwykły, tajemniczy i romantyczny klimat…

-przekonują organizatorzy.

Czytający:

Małgorzata Belska

Barbara Klimczak

Anna Listwan

Magdalena Majka

Jadwiga Marzec

Marta Mordarska

Renata Seruga-Tokarz

Małgorzata Stobierska

Sylwia Szczepaniak

Anna Totoń

Magdalena Zychowicz

Marcin Iwański

Bogusław Kołcz

Piotr Lachowicz

Benedykt Polański

Marek Rylewicz

Leszek Zegzda

Narodowe Czytanie w Nowym Sączu/ Fot.: Biuro Prasowe i Promocji Urzędu Miasta
  • 4.09.2022 godz. 20:00 –  premiera plenerowego spektaklu pt.: „Miej serce i patrzaj w serce”, w  wykonaniu Grupy Teatralnej CUDOKI-SZUROKI, w reżyserii Małgorzaty  Stobierskiej, na nowosądeckich plantach, w ramach programu realizowanego  przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wydarzenie  obowiązkowe dla wszystkich miłośników poezji!

Inf.: Biuro Prasowe i Promocji Urzędu Miasta

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje