czwartek, 4 stycznia 2024 10:54

Nowy strażnik porządku. Sad dołącza do małopolskiej policji

Autor Katarzyna Jamróz
Nowy strażnik porządku. Sad dołącza do małopolskiej policji

Małopolska Policja wzbogaciła swoje szeregi o nowego, utalentowanego członka. Sad, 1,5-letni owczarek belgijski, właśnie ukończył specjalistyczne szkolenie w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach i został przekazany do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Jego zadaniem jest wspieranie działań patrolowych i tropiących, tworząc niezastąpiony zespół z sierżantem sztabowym Mateuszem Złockim.

Po dwóch intensywnych miesiącach szkolenia Sad jest gotów służyć społeczności Nowego Sącza. Jego umiejętności obejmują przeszukiwanie terenu, tropienie śladów ludzkich, uczestnictwo w pościgach za przestępcami, a także obronę swojego przewodnika w sytuacjach zagrożenia.

Fot. KMP Nowy Sącz

Skuteczna współpraca

Sierżant sztabowy Mateusz Złocki, odpowiedzialny za opiekę nad Sadem, podkreśla, jak istotna jest współpraca i zaufanie między nimi. Codziennie pracują razem, doskonaląc umiejętności posłuszeństwa, pokonywania przeszkód oraz skutecznego współdziałania w trudnych sytuacjach.

Sad nie tylko stanowi wsparcie dla policji w Nowym Sączu, ale także jest przykładem na to, jakie możliwości otwiera zaawansowane szkolenie policyjne. Jego obecność na posterunku to nie tylko dodatkowa para oczu i uszu, ale również dodatkowa siła w utrzymaniu bezpieczeństwa w regionie. Wraz z sierżantem Złockim tworzą zgrany duet gotowy do skutecznej służby na rzecz społeczności.

Fot. KMP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka