środa, 27 kwietnia 2022 13:00

Nowy Wiśnicz. Kierujący quadem rzucił się do ucieczki, a policjanci ruszyli za nim w pościg

Autor Katarzyna Jamróz
Nowy Wiśnicz. Kierujący quadem rzucił się do ucieczki, a policjanci ruszyli za nim w pościg

Interwencja wobec 43-letniego kierującego quadem zakończyła się pościgiem za nim i zatrzymaniem go w miejscu zamieszkania. Mężczyzna miał prawie pół promila alkoholu.

W piątek (22 kwietnia) w godzinach nocnych, policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu patrolowali teren Starego Wiśnicza. W rejonie znajdującego się w tej miejscowości przedszkola zauważyli quada, którego kierujący celowo wprowadzał pojazd w poślizg. Takie działanie stwarzało niebezpieczeństwo zarówno dla kierującego, jak i dla znajdujących się w tym miejscu innych osób. Dodatkowo, kierujący pojazdem przewoził nim pasażerkę, która w trakcie jazdy nie miała założonego kasku ochronnego.

– Policjanci widząc tę sytuację chcieli zatrzymać mężczyznę do kontroli, jednak wydane przez nich polecenia do zatrzymania się zostały przez niego zignorowane. Kierujący quadem rzucił się do ucieczki a policjanci ruszyli za nim w pościg. Po przejechaniu niewielkiego odcinka drogi asfaltowej, mężczyzna zjechał na drogę leśną, a następnie uciekł do domu, gdzie został zatrzymany

– informuje policja.

Sprawca został wylegitymowany oraz przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Pomiar ten wykazał prawie pół promila. 43-latek z gminy Nowy Wiśnicz stracił już prawo jazdy. Teraz odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, za które grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat, kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu oraz popełnione wykroczenia.

Inf.: KPP Bochnia
Fot.: Ilustracyjne

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje