środa, 13 października 2021 11:19

O czym rapują młodzi w Myślenicach? SPORTOWNIA & NEKSI z nowym kawałkiem (WIDEO)

Autor Norbert Kwiatkowski
O czym rapują młodzi w Myślenicach? SPORTOWNIA & NEKSI z nowym kawałkiem (WIDEO)

W ostatnim czasie młode pokolenie reprezentujące powiat myślenicki, coraz częściej realizuje się muzycznie. Po nagrodzonym w ogólnopolskim teledysku Drugi wymiar – jego autorzy powracają z kolejną produkcją.

„Wszystko co tworzę z tą gromadą za mną nigdy nie idzie na hejnał, podbijam stawkę, bo gra warta świeczki, oni odbiją zwycięstwa.” – tak rapuje w nowym klipie NEKSI.

„Speed-ball to nie tylko piłka i rakiety. Tutaj chodzi o coś więcej. Wiemy jak pracować z młodzieżą, by budować w nich odwagę do realizacji marzeń. W grupie zawsze jest łatwiej. Sport hartuje ciało i ducha. Młodzi uczą się walczyć na kortach, przez co w życiu łatwiej im będzie osiągać zaplanowane cele. Plan, wysiłek, konsekwencja, przyjmowanie sukcesów i wyciąganie wniosków z porażek. Będą mieli przećwiczony ten proces. Utwór do tego nawiązuje, do grupy, która się wspiera i to jest motorem napędowym różnych działań i pomysłów. Na co dzień gramy w speed-ball, ale możemy też tańczyć i robić teledyski. Możemy dużo więcej, jeśli robimy to wspólnie.  – relacjonuje Izabela Janczak-Bizoń – pomysłodawczyni projektu.

Moja banda opowiada o grupie, ludzi których połączyła pasja. Do udziału w teledysku zaangażowana została młodzież trenująca w sekcjach speed-balla przy Stowarzyszeniu Sportownia. Klip ma mocno taneczny charakter. Autorem choreografii i reżyserem teledysku jest Andrzej Starowicz. Zdjęcia
i montaż zostały wykonane przez Kamila Sorockiego. Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

- Praca nad nowym kawałkiem trwała od wiosny. Szukałem kierunku i pomysłu na utwór. Izabela podsunęła hasło, że fajnie byłoby pokazać grupę - jej różne twarze, rozterki, marzenia. Zacząłem to ubierać w rymy i poszło sprawnie. Tak powstała moja banda. Obrazek stworzony na klipie światłem i tańcem dopełnił tę opowieść. – relacjonuje NEKSI.

Myślenice - najnowsze informacje