wtorek, 1 lutego 2022 15:10

O trzech takich, co wpadli na gorącym uczynku

Autor Katarzyna Jamróz
O trzech takich, co wpadli na gorącym uczynku

Trzech nastolatków wpadło w ręce policji, którzy mieli przy sobie marihuanę. Młodzi mieszkańcy Sądecczyzny odpowiedzą teraz za czyn karalny przed sędzią Wydziału Rodzinnego i Nieletnich, który zdecyduje o ich dalszym losie.

Kilka dni temu, podczas wieczornego patrolu, nieumundurowani funkcjonariusze Ogniwa Wywiadowczego sądeckiej komendy, dostrzegli w pobliżu dyskontu spożywczego trzech nastolatków, którzy swoim nerwowym zachowaniem, wzbudzili ciekawość u policjantów. Stróże prawa postanowili dowiedzieć się, co jest powodem takiego zachowania chłopców.

–  Było to dwóch mieszkańców Nowego Sącza w wieku 15 i 16 lat oraz 16-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego. Podczas kontroli okazało się, że jeden ze starszych nastolatków w kieszeni kurtki miał zawiniątko z suszem roślinnym. Chłopak przyznał, że jest to marihuana, którą przed chwilą kupił. Funkcjonariusze sprawdzili też pozostałych nastolatków – przy drugim 16-latku ujawnili 11 zwitków z marihuaną, natomiast w miejscu zamieszkania 15-latka znaleźli 2 woreczki foliowe i zawiniątko, również z marihuaną. Łącznie policjanci zabezpieczyli blisko 17 gramów suszu.

– relacjonuje Aneta Izworska z Zespołu ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Po zakończonych czynnościach, cała trójka została przekazana rodzicom. Nastolatkowie poniosą konsekwencje swoich czynów, a sprawą zajmie się Sąd Rejonowy w Nowym Sączu Wydział Rodzinny i Nieletnich, który zdecyduje o zastosowaniu odpowiednich środków wychowawczych.

Inf./Fot.: KMP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje