wtorek, 11 lutego 2020 12:37

Obwodnica Makowa Podhalańskiego w rządowym planie budowy obwodnic. Kiedy powstanie?

Autor Marzena Gitler
Obwodnica Makowa Podhalańskiego w rządowym planie budowy obwodnic. Kiedy powstanie?

Ministerstwio Infrastruktury poinformowało o opracowaniu Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030. Wśród nich znalazło się 7 obwodnic miast z Małopolski, w tym obwodnica Makowa Podhalańskiego.

Obwodnica powstanie w ciągu drogi krajowej nr 28. W rządowym programie znalazła się pomimo, że dla inwestycji nie były jeszcze prowadzone prace przygotowawcze.

Podstawowym celem budowy obwodnicy Makowa Podhalańskiego jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego, jaki koncentruje się w mieście na drodze numer 28. Dzięki tej inwestycji nastąpi poprawa bezpieczeństwa mieszkańców, odciążenie układu komunikacyjnego oraz zwiększenie przepustowości dróg. Inwestycja poprawi również warunki i bezpieczeństwo przejazdu dla ruchu dalekobieżnego i regionalnego na odcinku drogi krajowej w pobliżu Makowa Podhalańskiego. Inwestycja pozytywnie wpłynie na przepustowość ciągu komunikacyjnego DK28 łączącego Podtatrze ze Śląskiem.

Jednocześnie zachowane zostaną najwyższe wymogi ochrony środowiska, zdrowia i życia mieszkańców oraz zrównoważonego rozwoju.

Planowana data ogłoszenia przetargu to I kwartał 2025 r.

zobacz też:

Sto obwodnic na lata 2020-2030. Ile z Małopolski?
Ministerstwie Infrastruktury poinformowało o opracowaniu Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030. Wśród nich znalazło się 7 obwodnic miast z Małopolski. - Ruch pojazdów przez środek miejscowości i uciążliwości z tym związane: korki, zanieczyszczenie powietrza, hałas, to codzienność wielu Pol…
Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje